اضافه کردن کد CSS به وردپرس با WP Add Custom CSS

اضافه کردن کد CSS به وردپرس با WP Add Custom CSS

سلام خدمت همراهان همیشگی امروز هم با یک آموزش وردپرسی دیگر در خدمت شما عزیزان هستیم با عنوان اضافه کردن کد CSS به وردپرس با WP Add Custom CSS و میخواهیم به شما افزونه ای را یاد دهیم تا با استفاده از آن هر کد css اضافی را که میخواهید به سایتتان اضافه کنید.

همانطور که شما هم میدانید در هر قالبی ما از تگ های HTML برای ایجاد ساختار صفحات استفاده میکنیم و از CSS نیز برای استایل دهی به صفحات و هیچ قالبی بدون این دو نمیتوان یافت اما گاها افراد یک سری کدهای css اختصاصی را میخواهند به سایتشان اضافه کنند که برای این کار می بایست وارد قسمت هاست خود شده وبه فایل های مربوطه دسترسی پیدا کنند اما این کار سختی به نظر میرسد به همین خاطر است که ما تصمیم گرفتیم تا در این آموزش برای شما یک افزونه ای را آموزش دهیم تا با استفاده از آن بتوانید این کار را ساده تر و ایمن تر انجام دهید تا هم سرعت کار بالا رود و هم امنیت کار بیشتر شود.

معرفی افزونه WP Add Custom CSS

این افزونه که یکی از بهترین ها در این زمینه می باشد را میتوانید در مخزن وردپرس به راحتی پیدا کنید زیرا تا کنون بیش از 60000 دانلود و نصب و فعال سازی شده است.

آموزش کار با افزونه

ابتدا باید این افزونه را نیز مثل تمامی افزونه ها در سایتتان دانلود و نصب کنید تا پس از فعالسازی آن منویی تحت عنوان WP Add Custom Css به منو های موجود پنل مدیریت وردپرس شما اضافه شود .

کار با این افزونه بسیار ساده است کافیست تا بر روی آن گزینه کلیک کنید تا وارد صفحه ای شوید که باکسی برای نوشتن کد های css شما در نظر گرفته شده است و هر کدی را که مد نظرتون هست را در این قسمت بنویسید.

در بالا ما به عنوان مثال یک قطعه کد css را نوشته ایم که این کد فونتی را که در بدنه سایتمان استفاده میشود را به Arial تغییر میدهد برای مشاهده نتیجه بر روی گزینه Save کلیک کنید و وارد سایتتون شوید.

البته این افزونه یک امکان دیگر را نیز در اختبار ما قرار میدهد به این شکل که شما میتوانید به یک Post یا Page استایل خاصی را نسبت دهید ما این کار را بر روی یک متن آزمایشی انجام میدهیم تا نتیجه را ببینید برای این کار یک نوشته با یک متن آزمایشی ایجاد کنید در زیر باکسی را مشاهده میکنید که به باکس Style معروف است که ما استایل دهی مان را در آن مینویسیم تا تمامی نوشته های این نوشته از فونت IranSansWeb استفاده کنند.

حال روی لینک نوشته کلیک کنید تا نتیجه را ببینید و با طرز کار این افزونه آشنا شوید.حال کافیست وارد لینک نوشته شویم و مشاهده کنیم که این افزونه کاربردی وردپرس چه امکاناتی را به سایت ما اضافه کرده است.

امیدوارم که از این آموزش هم لذت برده باشید تا آموزشی دیگر خدانگهدار

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *