3 ادیتور مناسب برای برنامه نویسی

3 ادیتور مناسب برای برنامه نویسی

3 ادیتور مناسب برای برنامه نویسیReviewed by کسری ترغازه on Nov 1Rating: 5.03 ادیتور مناسب برای برنامه نویسیادیتور مناسب برای یک برنامه نویس مانند یک صلاح خوب برای یک مبارز میباشد این 3 ادیتور جزء در دسترس ترین ها و راحترین ها میباشند

3 ادیتور مناسب برای برنامه نویسی

یک ویرایشگر متن خوب می تواند زندگی شما را ساده تر کند، اما به عنوان یک مبتدی بهتر است که زندگی خود را خیلی آسان نکنید و از ابتدا عادت های بد را ایجاد کنید. به همین دلیل است که استفاده از IDE توصیه نمی شود، زیرا معمولا دارای ویژگی های اتوماتیک زیادی است و باید اجتناب شود. در حالت ایده آل شما به سادگی از یک ویرایشگر استفاده کنید که کلمات کلیدی مناسب و بیشتر را برجسته می کند. مهمترین مهارت که با استفاده از یک ویرایشگر متن ساده به جای IDE یاد خواهید گرفت، اشکال زدایی و پیدا کردن خطا است. یک مهارت که شما نیاز دارید زیرا بدون توجه به اینکه چقدر خوب فکر می کنید، همیشه در کد خود، اشکالات وجود دارد.3 ادیتور مناسب برای برنامه نویسی که امید واریم به درد شما بخورد.

1-NotePad++

3 ادیتور مناسب برای برنامه نویسی
3 ادیتور مناسب برای برنامه نویسی

 

Notepad ++ بهترین برنامه جایگزین دفترچه یادداشت برای رایانه های ویندوز است. این واقعا آسان است برای استفاده از کاربران اساسی که فقط نیاز به بازکننده متن یا ویرایشگر متن دارند، اما همچنین شامل برخی از ویژگی های واقعا پیشرفته برای کسانی که علاقه مند هستند. این برنامه از مرور tabbed استفاده می کند که بدین معنی است که شما می توانید اسناد متعدد را در یک بار باز کنید و آنها را به عنوان برگه ها در بالای Notepad ++ نمایش می دهند.
در حالی که هر برگه فایل خود را نشان می دهد، Notepad ++ می تواند همزمان با همه ی آنها ارتباط برقرار کند تا چیزهایی مانند مقایسه فایل ها را برای تفاوت ها و جستجوی یا جایگزین کردن متن انجام دهند. Notepad ++ تنها با ویندوز کار میکند، هر دو نسخه 32 بیتی و 64 بیتی است . شما همچنین می توانید نسخه قابل حمل Notepad ++ را از صفحه دانلود بردارید.
یکی در قالب ZIP است و دیگری یک فایل 7Z است. احتمالا ساده ترین راه ویرایش فایل ها با Notepad ++ این است که فایل را راست کلیک کرده و Edit را با Notepad ++ از منوی زمینه انتخاب کنید. این برنامه می تواند تقریبا هر فایل را به عنوان یک سند متن باز کند و از بسیاری از پلاگین های مفید پشتیبانی می کند. همچنین شامل یک عمل جستجوی متن / متن جایگزین بسیار مفید است، به طور خودکار نحو برجسته ، خودکار تکمیل کلمات، و بهترین مبدل فایل متنی آنلاین است. گزینه Notepad ++ Find به شما امکان می دهد کلمات را با معیارهایی مانند جهت عقب، جستجو در کل کلمه، مورد مطابقت و پیچاندن اطراف جستجو کنید.

بیشتر بخوانید... زبان برنامه نویسی آموزشی مبتنی بر منبع باز

همچنین نشانه گذاری، ماکروها، پشتیبان خودکار، جستجوی چند صفحه ای، جلسه های مجدد، حالت فقط خواندن، تبدیل کدگذاری و توانایی جستجوی کلمات در ویکیپدیا و سرعت باز کردن سند در مرورگر وب شما پشتیبانی می شود. Notepad ++ نیز از پلاگین ها برای انجام کارهایی مانند ذخیره خودکار اسناد استفاده می کند، تمام متن را از اسناد باز به یک فایل اصلی، ترکیب کد برنامه نویسی، نظارت بر اسناد باز را بازنویسی می کند، آنها را تغییر می دهد، بیش از یک مورد از کلیپ بورد را کپی و جای گذاری می کند در یک بار و خیلی بیشتر. Notepad ++ به شما امکان می دهد اسناد متنی را به فرمت های متنوع مانند TXT، CSS، ASM، AU3، BASH، BAT، HPP، CC، DIFF، HTML، REG، HEX، JAVA، SQL، VBS و بسیاری دیگر ذخیره کنید.

 

2-Bracket

3 ادیتور مناسب برای برنامه نویسی
3 ادیتور مناسب برای برنامه نویسی

براکت یک ویرایشگر متن رایگان است که عمدتا برای طراحان وب طراحی شده است اما البته میتواند هر کسی برای مشاهده یا ویرایش یک سند متن استفاده شود. رابط کاربری بسیار تمیز و مدرن است و با وجود تمام تنظیمات پیشرفته آن بسیار آسان است. در حقیقت، تقریبا تمام گزینه ها از سایت ساده پنهان می شوند، به طوری که هر کسی برای استفاده آسان است که همچنین رابط کاربر بسیار باز برای ویرایش را فراهم می کند.

3 ادیتور مناسب برای برنامه نویسی

براکت به عنوان یک فایل DEB ، MSI و DMG برای استفاده در لینوکس، ویندوز و macOS در دسترس است. نویسندگان کد ممکن است دوست داشته باشند که براکت ها نحو را برجسته کنند، می توانند صفحه را برای ویرایش بیش از یک سند به طور همزمان تقسیم کنند، به شما امکان می دهد یک دکمه بدون خراش را برای یک رابط کاربری واقعا ساده کلیک کنید و از بسیاری از میانبرهای صفحه کلید پشتیبانی می کند تا بتوانید سریع به عقب، تکراری، بین خطوط، خط تیک زدن و مسدود کردن نظرات، نشان دادن یا مخفی کردن نکات کد و موارد دیگر.

بیشتر بخوانید>>>6 تصور متداول مدیران اجرایی درباره توسعه وب

شما می توانید به سرعت نوع فایل که با آن کار می کنید را تغییر دهید تا بلافاصله قوانین برجسته نحو را تغییر دهید و همچنین رمزگذاری فایل را اگر نیاز دارید تغییر دهید. اگر شما یک فایل CSS یا HTML را ویرایش می کنید، می توانید گزینه پیش نمایش زنده را فعال کنید تا بارگذاری صفحه را در زمان واقعی در مرورگر وب خود مشاهده کنید، همانطور که تغییرات را در فایل انجام می دهید. ناحیه کار فایل ها جایی است که شما می توانید تمام فایل های مربوط به یک پروژه را باز کنید و به سرعت بین آنها بدون ترک براکت حرکت کنید.

برخی از نمونه هایی از افزونه هایی که می توانید در براکت ها استفاده کنید عبارتند از: برای تأیید اعتبار W3C، Ungit برای استفاده از Git، منوی تگ HTML و ابزار Python. براکت ها با هر موضوع تیره و تاریک که شما می توانید در هر زمان تغییر دهید، نصب می شود، اما ده ها تن از دیگران وجود دارد که می توانید از طریق Extensions Manager نصب کنید.

 

3-Visual Studio Code

3 ادیتور مناسب برای برنامه نویسی
3 ادیتور مناسب برای برنامه نویسی

ویژوال استودیو کد یک ویرایشگر متن رایگان است که عمدتا به عنوان یک ویرایشگر کد منبع مورد استفاده قرار می گیرد. این برنامه بسیار کم است و حتی یک دکمه “Zen Mode” با یک کلیک فاصله دارد که بلافاصله تمام منوها و پنجره ها را مخفی می کند و برنامه را برای پر کردن تمام صفحه به حداکثر می کشد. رابط کاربری مرور شده با تبادل با دیگر ویراستاران متن در ویژوال استودیو نیز پشتیبانی می شود، که باعث می شود کار با چندین اسناد در یک بار آسان باشد.

اگر در حال کار بر روی یک پروژه هستید، می توانید کل پوشه های فایل را نیز باز کنید، و حتی برای بازیابی آسان بعدا پروژه را ذخیره کنید. با این حال، این ویرایشگر متن احتمالا ایده آل نیست، مگر اینکه شما قصد استفاده از آن را برای اهداف برنامه نویسی دارید. بخش های کامل اختصاص داده شده به کد اشکال زدایی وجود دارد، نمایش خروجی های فرمان، مدیریت ارائه دهندگان کنترل منبع و حتی استفاده از دستور Command Prompt ساخته شده است .

تنظیمات نیز به عنوان بصری برای تنظیم نیست، زیرا شما باید آنها را با استفاده از ویرایشگر متن تغییر دهید ؛ تنظیمات کاملا مبتنی بر متن هستند. در اینجا برخی از ویژگی های ممکن است در این برنامه مفید باشد: شما می توانید کل پوشه ها را همزمان از منوی زمینه کلیک کنید گزینه «تغییر همه موارد»، انتخاب و ویرایش متن مورد نظر شما را در کل سند در یک جابجایی آسان می کند.

بیشتر بخوانید... 6 تصور متداول مدیران اجرایی درباره توسعه وب

این گزینه “Rename Refactoring” مشابه است برای تغییر نام یک نماد در هر مورد از آن در تمام اسناد در پروژه شما افتتاح اسناد بسته شده اخیر آسان است زیرا آنها در همان محل قرار دارند ویژگی IntelliSense کمک می کند تا به طور خودکار کد بر اساس متن اطراف و محل مکان نما در سند را پر کنید اگر گزینه را روشن کنید، فایلها می توانند به صورت خودکار ذخیره شوند

یک سند می تواند به سرعت به حالت قبلی بازگردد فضای ویرایش را می توان به چند پنجره تقسیم کرد برای خواندن و ویرایش در کنار هم دهها میانبرهای صفحه کلید مجاز و به طور کامل قابل ویرایش هستند، مانند یک کد کپی / چیدمان کامل خط کد به طور مستقیم بالای یا پایین موقعیت فعلی شما می توانید موضوع رنگ برنامه و همچنین موضوع آیکون را تغییر دهید برنامه های افزودنی را می توان برای افزودن ویژگی های بیشتر به ویژوال استودیو کد نصب کرد، مانند یکی برای debug کد جاوا اسکریپت در مرورگر کروم و دیگری برای اجرای کد برنامه نویسی مستقیما از ویرایشگر متن هنگام جستجو برای رشته های متن، شما می توانید تعیین کنید که آیا برای مطابقت با مورد و / یا کل کلمه ویژوال استودیو کد را می توان در رایانه های ویندوز، مک و لینوکس نصب کرد.

3 ادیتور مناسب برای برنامه نویسی

مقالات دیگر :

UI , UX چیست ؟

زبان برنامه نویسی پایتون در سال 2018

زبان برنامه نویسی R چیست ؟

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *