3D وب چیست و چه کاربردی دارد ؟

3D وب چیست و چه کاربردی دارد ؟Reviewed by صبا شادروز on Jul 9Rating: 5.03D وب چیست و چه کاربردی دارد ؟ | مرکز طراحی سایت در زنجان 3D وب چیست و چه کاربردی دارد ؟  در این مقاله یک نگاه دقیق به آنچه 3D تعبیه وب است و نحوه استفاده از 3D وب برای رسیدن به اهداف کسب و کار شما میکنیم 

نکاتی در مورد 3D وب

 در این مقاله یک نگاه دقیق به آنچه 3D تعبیه وب است و نحوه استفاده از 3D وب برای رسیدن به اهداف کسب و کار شما میکنیم 

 جاسازی وب جادویی در حال حاضر از هر دو ARkit و هسته AR برای آیفون و آندروید پشتیبانی می کند

اگر به زبان برنامه نویسی صحبت نکنید، تعبیه وب هنوز هم نمی تواند بخشی از واژگان شما باشد، اما این در مورد تغییر است. وب جاسازی شده یا فایل جاسازی شده، نوعی رسانه است که شما می توانید به سادگی با استفاده از یک تکه کد یا اسکریپت HTML وارد وب سایت خود شوید.

اگر می خواهید پست وبلاگ خود را جالب تر کنید، یک عنصر تعاملی را در وب سایت خود اضافه کنید، مشتریان خود را در محصولات AR تجربه کنید، یا بخشی از یک مقاله با عنصر طراحی از شبکه های اجتماعی شبکه های اجتماعی را برجسته کنید این مقاله را مطالعه کنید 

این روزها کاربران اینترنتی هر روز وارد اینترنت می شوند. اینها به شکل پست های رسانه های اجتماعی، در وب سایت های خبری و رسانه ها و بسیاری دیگر است. یوتیوب احتمالا یکی از شناخته شده ترین جاسازی ها است. اگر می خواهید یک ویدیو را در پست وبلاگ خود اضافه کنید، اغلب نه، یک تکه از کد خواهد بود که می تواند در زیر هر ویدیوی یوتیلی پیدا شود و به سادگی کپی و جاگذاری شده است. پروژه های 3D وب نیز در این مسیر حرکت می کنند.

یک نمونه 3D و AR web embed

تصویر زیر نمایشگر سه بعدی تعاملی 3D است. سعی کنید آن را بچرخانید یا این وبلاگ را در iPhone با Safari یا Android با Chrome باز کنید تا آن را در AR مشاهده کنید:

چگونگی آماده سازی وب در وکتاری

مرحله 1: یک شیء یا صحنه 3D ایجاد کنید

چگونگی آماده سازی وب در وکتاری
چگونگی آماده سازی وب در وکتاری

برای جاسازی جسم در یک وبلاگ یا وبسایت، شما باید برنامه ریزی کنید که در آن می خواهید شیء جاسازی شده ظاهر شود. بر اساس آن شما می توانید جاسازی را آماده کنید تا به محیط طبیعی وب سایت متصل شود. چندین راه وجود دارد که شما می توانید یک پروژه 3D که وبسایت سازگار است ایجاد کنید.

1. مدل 3D وب خود را وارد کنید

اگر قبلا در مدل سازی سه بعدی تجربه کرده اید، احتمالا چند مدل و فایل برای ایجاد وبسایت 3D خود را در اختیار دارید. نگران نباشید، آنها را وارد کنید و صبر کنید تا بارگذاری شوند. در حال حاضر ما از بیش از 60 فرمت فایل از جمله: .obj، .dae، .stl، .gltf، .glb، .jpg، .png، .svg پشتیبانی می کنیم

بیشتر بخوانید >> بهترین آموزشهای 3ds Max برای سال 2019 ( قسمت ۱ )

2. با استفاده از کتابخانه و دسترسی به مخازن 3D وب و یا مجموعه های از پیش ساخته شده

برای مبتدیان در مدلسازی سه بعدی، ما مجموعه ای از مجموعه های سرپرستی را که شامل دارایی ها، مواد و محیط هستند ایجاد می کنیم. برای استفاده غیر تجاری، شما همچنین می توانید از مدل های موجود در حال حاضر از سیستم های محبوب 3D مانند Google Poly، MyMiniFactory، Sketchfab یا Project Noun استفاده کنید. شما حتی می توانید در این مخازن جستجو کنید اگر به دنبال چیزی خاص هستید. هنگامی که شما آن را پیدا کرده اید، آن را به صحنه بکشید و آن را رها کنید و به دنبال ایجاد جاسازی ادامه دهید.

3. یک پروژه را از ابتدا ایجاد کنید

برای کاربران پیشرفته، Vectary مشبک مدل سازی بصری در حالت ویرایش ارائه می دهد. شبیه به پروژه های وارداتی، شما می توانید آن را از ابتدا ایجاد کنید یا یکی از موجوداتی که وارد کرده اید را ویرایش کرده یا از کتابخانه در صحنه قرار دهید. هنگامی که مدلسازی 3D به پایان رسید، ادامه دادن به تولید کد جاسازی شده خود را ادامه دهید.

مرحله 2: چگونه یک کد جاسازی 3D وب ایجاد کنید؟ 

چگونگی ایجاد یک کد جاسازی در 3D وب
چگونگی ایجاد یک کد جاسازی در 3D وب

هنگامی که شما آماده هستید و طرح پروژه و سه بعدی خود را آماده کرده اید، ایجاد یک کد جاسازی وب واقعا ساده و آسان است. نرم افزار ما تمام کارهای شما را با یک کلیک ساده بر روی دکمه جابجایی Generate انجام می دهد. ممکن است مجبور شوید چند دقیقه صبر کنید چون ما در زمان واقعی پروسه را پردازش می کنیم، فشرده سازی آن، پخت بافت ها و نقشه برداری UV را ایجاد کنیم تا بسته ی همه ی در یک بسته وب قابل دسترسی از طریق یک خط ساده از کد باشد . پس از اتمام کامل، کد IFRAME تولید می شود و آماده است تا در کد HTML شما مورد استفاده قرار گیرد.

تنظیمات جاسازی 3D وب 

شما گزینه ای برای سفارشی کردن نتایج خود را در منوی پیشرفته جاسازی کنید:

  • کیفیت بافت

مهمترین پارامتر که بر چسباندن تاثیر می گذارد کیفیت بافت است. بافت های دقیق تر زمان بیشتری را برای تولید به دست می آورند زیرا بسیار دقیق هستند. آنها ممکن است زمانی که در وب سایت اجرا می شوند، عملکرد کندتری داشته باشند. از سوی دیگر، بافت های کوچکتر به سرعت بارگذاری می شوند.

  • محاصره محیطی

سایه ها را روی سطح تعریف می کند

  • Lightmaps

نور را بر روی سطح تعریف می کند

  • واقعیت افزوده
تنظیمات جاسازی 3D وب 
تنظیمات جاسازی 3D وب 

 کم کم، پروژه شما را می توان در دستگاه های با پشتیبانی AR دید. دستگاه های اپل در iOS 12 و جدیدترین نسخه Safari یکی از پیشگامان اولیه این فناوری هستند. مشاهدهگر حجاب در حال حاضر از تکنولوژی اصلی AR برای آندروید پشتیبانی می کند. اگر یک تجارت الکترونیک دارید و می خواهید بازدیدکنندگان محصول را در ابعاد واقعی تجربه کنند، یا پیشنمایش محصول را در محیط خود انجام دهید، این راه برای رفتن است. به طور پیش فرض، این ویژگی را فعال می کنیم. شما می توانید در مورد وبلاگ خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تنظیمات بیشتر به زودی

  • پیش نمایش های 3D Viewer
  • کنترل سرعت چرخش
  • تنظیمات دوربین سفارشی
  • گزینه های ماوس را تغییر دهید
  • تنظیمات دوربین سفارشی
  • بهینه سازی تجارت الکترونیک

نحوه ویرایش کد جاسازی 3D وب

کاربران آشنا با کد HTML میتوانند کد IFrame تولید شده را ویرایش کنند. در حال حاضر تنها پارامترهای اساسی مانند عرض، ارتفاع و قاب مرزی می تواند تغییر کند. در آینده، سفارشی سازی و گزینه های قابل ویرایش موجود در کد جاسازی شده وجود خواهد داشت. این بدون نیاز به مهارت های برنامه نویسی در دسترس خواهد بود. به عنوان مثال، اگر می خواهید تغییر اندازه دهید و کوچکتر را جاسازی کنید، به راحتی بر روی وبسایت خود قرار می گیرد، ویژگی های ‘عرض’ و ‘ارتفاع’ را به تناسب نیازهای خود تغییر دهید. توصیه می کنیم که framerborder را با مقدار ‘0’ نگه دارید تا آن را به سادگی با پس زمینه ترکیب کنید.

مرحله 3: وب را به کد وب سایت خود جاسازی کنید

نحوه ویرایش کد جاسازی
نحوه ویرایش کد جاسازی

فقط کپی و جاسازی وب را در سایت خود قرار دهید. این اصل همانند کد جاسازیYouTube است. شما همچنین می توانید فایل ها را در خدمات مانند Squarespace، Wix، Shopify  و یا مشابه جاسازی کنید.

مرحله 4: نحوه ویرایش بیننده 3D در وب سایت شما

اشیاء جاسازی شده در وب سایت، نتایج نهایی طرح های سه بعدی ای است که در ویرایشگر وکتاری ایجاد شده اند. با این حال، وکتاری آن را یک گام به جلو و اجازه می دهد تا شما را به ویرایش پروژه های 3D در حال حاضر جاسازی شده و آنها را در زمان واقعی تغییر دهید. پروژه را در وکتاری باز کنید، تغییرات خود را انجام دهید و کد را دوباره تولید کنید. تمام تغییرات باید بلافاصله اعمال شود

 نحوه ویرایش بیننده
نحوه ویرایش بیننده

سوالات متداول

چقدر هزینه استفاده از وب جادویی 3D را جاسازی می کنید؟

شما می توانید به صورت رایگان از وب سایت خود استفاده کنید. با این حال، محدودیت های متعددی با نسخه رایگان وجود دارد: علامت گذاری با ابعاد و پهنای باند محدود

چرا باید به جای کد جاوااسکریپت USDZ جاسازی شده برای وبسایت واجب برای واقعیت افزوده استفاده کنم؟

طراحی 3D شما مستقیما در وب سایت جاسازی شده است و برای استفاده بدون نیاز به باز کردن AR Quick View در Safari استفاده می شود. مدل 3D شما نیز قابل دانلود نیست – این در حال حاضر اتفاق می افتد زمانی که یک بازدید کننده بر روی USDZ بومی در دیگر مرورگرها و یا روی دسکتاپ کلیک کنید. علاوه بر این، Viewer Viewer از هسته AR برای اندرویدی ها پشتیبانی می کند – بنابراین یک Viewer 3D / AR دارای قابلیت بزرگتر است.

منبع : طراحان سایت زنجان 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *