نحوه انجام یک بررسی رقابتی سئو برای رقیبان خارج از کشور

نحوه انجام یک بررسی رقابتی سئو برای رقیبان خارج از کشورReviewed by صبا شادروز on Dec 26Rating: 5.0نحوه انجام یک بررسی رقابتی سئو برای رقیبان خارج از کشور | مرکز طراحی سایت زنجانشما باید نحوه بهینه سازی موتور جستجو رقبای خود (سئو) را بررسی کنید و ما در این مقاله نحوه انجام یک بررسی رقابتی سئو برای رقیبان را توضیح دادیم

بررسی رقابتی سئو

بسیاری از بازاریابان علاقه مند هستند که نحوه بهینه سازی موتور جستجو رقبای خود (سئو) را بررسی کنند. و این یک کار منطقی است چه تازه کار سئو را شروع کرده باشید چه از خیلی وفت پیش، اگر می خواهید در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) یک رتبه خوبی از منظر رقابتی داشته باشید ، بنابراین باید بدانید که چه کار انجام دهید. ، و چقدر کار باید انجام دهید تا پیشرفتی را ببینید.

بنابراین … آیا می دانید چه کسی در SERP ها نشان می دهد ، و در کجا قرار دارد؟ آیا می دانید استراتژی سئو رقبا چگونه باید روی شما تأثیر بگذارد؟ آیا می دانید در مورد استراتژی جستجوی ارگانیک آنها چه سؤالاتی را باید مطرح کنید؟ خوب ، همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، ما در مورد نحوه انجام همه این موارد صحبت خواهیم کرد. برای یادگیری نحوه انجام تجزیه و تحلیل SEO رقابتی خود ، شیرجه بزنید!

5 قدم ساده برای انجام تجزیه و تحلیل رقابتی سئو

Personas خریدار خود را بیان کنید

برای درک اینکه چگونه می خواهید در SERP ها از رقبای خود متمایز شوید ، ابتدا باید شخصیت خریدار خود را درک کنید. چه نکاتی مشکلات شما را حل میکند؟ این امر چگونه بر شما در SERP ها تأثیر می گذارد؟ آنها برای یافتن شما از چه شرایطی استفاده می کنند؟ آیا ازعبارات توصیفی بیشتری استفاده می کند تا به خواسته خود برسد؟این اطلاعات به شما کمک می کند تا درک کاملی از آنچه هدف شما از ‘انجام’ سئو است … و مهمتر از آن ، آنچه که نیست ، برسید.

این بدان معناست که کلمات کلیدی و موضوعاتی وجود دارد که رقیبان شما با استفاده از آن جلو میافتند زیرا این بخشی از استراتژی هدفگذاری شخصیت شما نیست.اگر فکر همه این ها را کردید ، اگر لیستی از کلمات کلیدی و موضوعاتی دارید که فکر می کنید آنها برای دستیابی به شخصیت خریدار شما مهمترین باشد ، می توانید به مرحله بعدی بررسی سئو رقابتی خود بروید .


بیشتر بخوانید >>‌ دنیای وب محور نیاز به امنیت وب بهتر دارد


رقبای اصلی را شناسایی کنید.

احتمالاً این کار قبلاً انجام شده است – این بسیار نادر است که نسبت به رقبای خود درک خاصی نداشته باشید. با این حال ، این لیست می تواند کمی کمتر از جامع باشد ، بنابراین قبل از اینکه رقبایتان از شما جلو بزنند و شما از این بازی عقب بمانیدبررسی اینکه آن ها دارند چه کاری انجام میدهند وظیفه شماست.

بنابراین چطور اینکاررا انجام میدهید ؟ این یعنی کمی تحقیق. ساده ترین روش برای شناختن افرادی که در فضای شما هستند این است که یک جستجوی Google  برای کلمات کلیدی خود انجام دهید. عبارات کلیدی برتر خود را جستجو کنید تا ببینید چه کسی در SERP ها برای آن عبارات در لیست شما قرار گرفته است. 

تجزیه و تحلیل رقابتی سئو

همچنین ، این تصوررا نکنید که فقط به این دلیل که در صفحه 1 ، مثلاً موقعیت 3 قرار دارید ، همیشه در این موقعیت حضور داشته باشید.  از افرادی که دررتبه های زیر شما و همچنین در صفحات بعدی هستند نیزدرک کامل ، داشته باشید. ممکن است به زودی متوجه شوید که شخصی که در صفحه 2 قرار دارد به موقعیت برتر شما نزدیکتر و نزدیکتر می شود.

راه های اضافی برای یافتن رقبا شامل موارد زیر است:

  • در حال جستجو موتورهای دیگر باشید: Bing ممکن است برخی از رقبای شما را به شما نشان دهد که گوگل از دست داده است ، به خصوص در قسمت پرداخت.
  • بررسی کاربران و گروه های رسانه های اجتماعی: رسانه های اجتماعی می توانند به یافتن رقبای جدیدی که ممکن است بخواهید بدانید ، کمک کنند.
  • برای نظارت بر کلمات کلیدی خود ، در Google Alerts ثبت نام کنید;که ممکن است سایر رقبای بالقوه خود را در آنجا کشف کنید.
  • صحبت و گوش دادن به تیم فروش تان :آنها ممکن است از چشم اندازهای مربوط به چشم انداز رقابتی به موضوع نکاه کنند.

.اکنون که لیست جامع تری از رقبای واقعی خود دارید ، زمان آن رسیده است که ارزیابی کنید که آنها چه کاری انجام می دهند و می تواند روی استراتژی سئو شما تأثیر بگذارد. آیا آنها همان چشم انداز را می فروشند؟ محصولات و / یا خدمات آنها چیست؟ آیا افراد خریدار آنها مانند مال شما هستند؟ آیا آنها به گونه ای متفاوت از شما به افراد مشابه متوسل می شوند؟ آنها در مورد چه موضوعاتی می نویسند و در چه حجمی؟

ابزار و تاکتیک های کمک به شما در انجام این کار شامل موارد زیر است:

 

  • جستجوی کلمات کلیدی مارک دار در Google Trends؛ این یک خط روند عالی از عملکرد شما را در مقایسه با رقبا نشان می دهد
  • برای نظارت بر گفته های رقبا ، در Google Alerts ثبت نام کنید.
  • با استفاده از Open Site Explorer برای استخراج نمودار پیوند رقبای خود و اینکه کدام سایت ها به آنها پیوند دارند ، و تقریباً چند لینک ورودی به آنها وجود دارد.
  • با استفاده از BuiltWith برای دیدن چه نوع ابزاری از یک تجارت ممکن است استفاده کند. به عنوان مثال ، می توانید به راحتی تشخیص دهید که کدام وب سایت ها از سبد خرید استفاده می کنند ، از چه نوع تحلیلی استفاده می کنند و غیره… .
  • با استفاده از ابزارهای هوشمند رقابتی که به شما امکان می دهد الگوهای مد روز را در برابر تعداد نامحدودی از وب سایت های مختلف ترسیم کنید.


رقابت کنید ، اما کپی نکنید.

آیا تا به حال به یک فرد واقعاً لاغر که پیتزا میخورد نگاه کرده اید و تعجب کرده اید که چگونه می تواند به این روش غذا بخورد و هنوز هم عالی به نظر برسد؟ خوب همین نظر برای وب سایت شما صادق است. شما هرگز با اطمینان 100٪ نمی دانید که رقیبتان در سایتش چه کاری انجام میدهید .

کاری که شما باید انجام دهید این است که خود را متمایز کنید. اگر شما متفاوت نیستید ، پس شما یکسان هستید. و ‘همان’ از نظر موتورهای جستجو به معنای افزونگی است

متفاوت بودن باعث می شود که شما گزینه ای بهتر ، جدید و خوش طعم تر برای لیست SERP رقبا ایجاد کنید. این امر به ویژه در مورد مشاغل  صادق است. هرچه بهتر تر باشید ، متنوع سازی برای شما مهمتر است. شما باید برای رقابت ، منحصر به فرد بودن خود را نشان دهید و باید در بین جمع ایستادگی کنید. محتوا ، محصولات و خدمات واقعاً قابل توجهی ایجاد کنید

بنابراین کلمات کلیدی را از مواردی مانند عناوین صفحه یا محتوای دیگر کپی نکنید فقط به این دلیل که یک رقیب با آن به رتبه خوبی رسیده است. از کلمات کلیدی مرتبط به نتایج یا شغل خود استفاده کنید. به همین ترتیب ، هدف از بررسی های رقابتی ، کپی کردن تاکتیک ها و استراتژی ها نیست ، بلکه این است که خود را در فضای مناسبی قرار دهید.

بنابراین شما این ایده را به وجود آورده اید که SEO در فضای رقابتی بسیار مهم است و حتی شروع به تنظیم برخی موضوعات و کلمات کلیدی بر اساس این  کرده اید. بعدش چی؟

خوب ، تمام نکته تحلیل رقابتی و هوشمندی که جمع می کنید ،  به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک میکند. به این فکر کنید که چگونه از این اطلاعات استفاده خواهید کرد – خواه برای استراتژی محتوا ، موقعیت یابی محصول یا خدمات ، تاکتیک های تعامل اجتماعی و غیره – همه اینها در دراز مدت به SEO شما کمک می کند. بنابراین تعادل بهتر از مباحث همان چیزی است که از بررسی رقابتی شما کشف شده است ، این نتایج سئو شمارا به یکی از بهترین ها تبدیل میکند.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *