7 تفاوت بسیار مهم بین داده کاوی و معدن وب

7 تفاوت بسیار مهم بین داده کاوی و معدن وبReviewed by صبا شادروز on Jun 29Rating: 5.07 تفاوت بسیار مهم بین داده کاوی و معدن وب | طراحی سایت زنجانداده کاوی یک مفهوم شناسایی یک الگوی قابل توجه از داده است که نتیجه بهتر را می دهد در این مقاله داده کاوی و تفاوت بین داده کاوی و معدن وب را توضیح میدهیم

داده کاوی و معدن وب

تفاوت بین داده کاوی و معدن وب

داده کاوی: این یک مفهوم شناسایی یک الگوی قابل توجه از داده است که نتیجه بهتر را می دهد.
شناسایی الگوهای از کجا؟ از داده هایی که از سیستم تولید می شوند.

معدن وب: فرایند انجام معدن داده در وب معدن Web نامیده می شود. استخراج اسناد وب و کشف الگوها از آن.

به عنوان مثال: تکنیک های مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل پیش بینی شده. (پیش بینی آب و هوا بر اساس شناسایی الگوهای داده های تاریخی)

به ما اجازه می دهد تفاوت عمده بین داده کاوی و وب را در جزئیات در این پست درک کنیم.

تقلید

طلا توسط فرآیند تولید معدن طلا تولید می شود. این استخراج و استخراج از سنگ معدن است. نتیجه نهایی استخراج طلا از فلزات گرانبها است. به همین ترتیب،
برای به دست آوردن اطلاعات کلیدی (داده هایی که ارزش دارد) از یک منبع خام، روش استخراج داده ها اعمال می شود. در اینجا، الگوی کشف شده از منبع داده خام برای دانشمندان تحلیلگر داده / داده ها، ارزشمند است تا تصمیم گیری را که بر ارزش تجاری تاثیر می گذارد، ادامه دهد.

داده کاوی

به عبارت ساده، داده کاوی یک مفهوم دانش معدن از مجموعه های مختلف داده است. دانش استخراج شده بیشتر برای ارائه پیش بینی ها یا توصیه ها استفاده می شود. داده های استخراج شده در انبار داده یا سایر سیستم های خارجی موجود می باشد. داده ها می توانند در جداول مختلف با رفتار و ویژگی های مختلف آنها در دسترس باشند. برای شناسایی الگو، باید ارتباط بین مجموعه های متعدد داده ها مشخص شود.

مراحل داده کاوی

به عنوان داده کاوی خلاصه، در اینجا لیست مراحل درگیر است،

  • تهیه داده ها
  • کشف الگو
  • ساخت مدل برای پیش بینی / توصیه (به ذکر چند مورد)
  • خلاصه ارزش مدل

معدن وب

معدن وب انتزاعی است زیرا سه نوع تکنیک معدن وجود دارد.

  • استخراج محتوای وب
  • استخراج ساختار وب
  • معدن استفاده از وب

   کلاس های وب جمع آوری اطلاعات

استخراج محتوای وب

داده ها از صفحات وب به منظور کشف الگوهای مختلف است که بینش قابل توجهی را استخراج می کنند. تکنیک های بسیاری برای استخراج داده هایی مانند Web scraping وجود دارد (به عنوان مثال – Scrapy و Octoparse ابزار شناخته شده ای هستند که فرآیند استخراج محتوای وب را انجام می دهند.

یکی از بهترین مثالها – برای انجام یک رویداد یا هر برنامه، ابتدا سازمان درباره مکانها تجزیه و تحلیل می کند (کدام مکان برای برنامه ریزی مناسب است تا حضور کامل داشته باشد). برای انجام این تجزیه و تحلیل ها، باید جمع آوری اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی مربوط به شهر، دولت و تا چه حد رویداد از دعوت کننده قرار گرفته است. هر گونه اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی می تواند از اینترنت استخراج شود. این جایی است که محتوای استخراج محتوای وب به تصویر می رسد.

معدن ساختار وب

داده های لینک ها که به صفحات مختلف هدایت می شوند، برای کشف الگوی جمع آوری شده و آماده می شوند. برای مشاهده نمایه عمومی شخصی از یک وبلاگ یا هر صفحه وب دیگر، شانس هایی وجود دارد که آنها لینک های رسانه های اجتماعی خود را جاسازی کنند. بنابراین، داده ها نه تنها از یک منبع واحد بلکه از صفحات توزیع شده از طریق لینک های مرتبط با هر صفحه استخراج می شوند. الگوریتم های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. (به عنوان مثال: الگوریتم PageRank)

معدن استفاده از وب:

هنگامی که یک برنامه وب میزبانی می شود، تعداد زیادی از سیاهههای مربوط به وب سرور ایجاد می شود که در مورد فعالیت وب کاربر برنامه کاربردی ایجاد می شود. این سیاههها به عنوان یک داده خام در نظر گرفته می شوند در حالی که اطلاعات معنی دار استخراج می شوند و الگوهای شناسایی می شوند.
به عنوان مثال، برای هر کسب و کار تجارت الکترونیک، زمانی که آنها می خواهند دامنه کسب و کار را افزایش دهند یا یک پیشرفت برای تجربه بهتر مشتری اضافه کنند، فعالیت وب سایت کاربر از طریق پرونده های پیگیری نظارت می شود و داده کاوی به آن اعمال می شود.

بیشتر بخوانید >> بهترین نرم افزار خواندن فایل های PDF

معدن وب و داده کاوی تکنیک های بیشتر یا کمتر مشابه است اما معدن وب همه چیز در مورد تجزیه و تحلیل در وب است. داده کاوی به وب محدود نمی شود. این یک روند سنتی است که برای هر تجزیه و تحلیل داده انجام می شود.

صحبت کردن در مورد داده های وب، انواع اطلاعاتی است که می توان مشاهده کرد. این می تواند داده های ساختاری (داده های پایگاه داده از طریق API از بین برود اگر آن را برای عمومی منتشر می شود). داده نیمه ساختار یافته – هر فعالیت مربوط به فعالیتهای وب یا حتی سرورها باعث می شود. یا حتی داده های بدون ساختار مانند تصاویر و غیره (اگر هر گونه تجزیه و تحلیل بر روی تصاویر انجام می شود)

مقايسه ميان داده کاوي و معدن وب (Infographics)

در زیر مقیاس 7 برتر بین داده کاوی و معدن وب است

 

تفاوت های کلیدی بین داده کاوی و معدن وب

در زیر تفاوت بین داده کاوی و معدن وب به شرح زیر است

معدن وب و داده کاوی هر دو تقریبا شبیه به زمانی است که شناسایی الگوها می آید. اما کجا و چه تفاوت در معدن وب از داده کاوی است. کدام نوع اطلاعات و داده ها از کجا استخراج می شود؟ این ها دو جنبه نهایی هستند که تفاوت بین داده کاوی و معدن وب را به وجود می آورند.

معدن وب در معرض داده کاوی قرار دارد، اما این محدود به دادههای مربوط به وب و شناسایی الگوهای است. داده کاوی یک مفهوم وسیع است که شامل مراحل مختلفی از شروع تهیه داده ها تا تایید نتایج نهایی است که منجر به تصمیم گیری برای یک سازمان می شود.

بیشتر بخوانید >> 5+1 افزونه چت آنلاین برای وردپرس سال 2019

نتیجه گیری – داده کاوی و معدن وب

هر تکنیک معدن با داده ها، کشف دانش و چگونگی استفاده از آن برای دستیابی به نتایج بهتر است. سازمان هایی که علاقمند به افزایش کسب و کار خود هستند و سود بالایی دارند، به تصمیمات زیادی نیاز دارند تا براساس اطلاعاتی که در سیستم های تولید شده در حجم بسیار زیاد موجود هستند، بر اساس داده های موجود استفاده شود. همه داده ها برای دانش و بینش در نظر گرفته نمی شوند. کدامیک، چرا و چه سؤالات اصلی، دانشمندان داده ها / تحلیلگران داده ها باید در مورد زمانی که آنها برای شناسایی الگوها آماده می شوند فکر کنند. در یک واژه بسیار نامعقول، داده کاوی مانند فرآیند شیر دادن شیر به کره است.

منبع: طراحی سایت زنجان

در صورت تمایل به شرکت در دوره های آموزشی و مشاهده سرفصل های دوره که به صورت تضمینی برای وارد شدن به بازار کار آماده شده اند و مشاهده سر فصل ها و دوره ها میتونید به این آدرس مراجعه کنید .

شماره تماس ها برای مشاوره رایگان و پشتیبانی :

تلفن های تماس : 35595289-041

تلفن پشتیبانی : 09146674080


مقالات دیگر:

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *