نحوه تهیه نسخه پشتیبان سایت های وردپرس

نحوه تهیه نسخه پشتیبان سایت های وردپرسReviewed by Zanjan-write on Aug 4Rating: 4.5نحوه تهیه نسخه پشتیبان سایت های وردپرساگر مدت طولانی است که وب سایت های وردپرس را مدیریت می کنید ، از اهمیت گرفتن پشتیبان سایت آگاه هستید. پشتیبان گیری منظم در صورت بروز هرگونه فاجعه...

نحوه تهیه نسخه پشتیبان سایت وردپرس

اگر مدت طولانی است که وب سایت های وردپرس را مدیریت می کنید ، از اهمیت گرفتن پشتیبان سایت آگاه هستید. پشتیبان گیری منظم در صورت بروز هرگونه فاجعه ، شما را از دردسرهای زیادی نجات می دهد.

علاوه بر تهیه نسخه پشتیبان داشتن نظم بسیارمهم است که می توانید به طورایمن از نسخه پشتیبان تهیه کنید. چرا؟ از آنجا که تعدادی از موارد ممکن است اشتباه پیش بروند ، مانند :

  • سرور از فضای ذخیره سازی خارج می شود
  • پشتیبان گیری می تواند غیرقابل دسترسی باشد
  • نسخه پشتیبان تهیه شده خراب میشود، (آلوده به بدافزار)
  • تهیه نسخه پشتیبان می تواند ناقص باشد

همه این موارد پشتیبان گیری را بی فایده می کند.

تصور کنید که سایت شما در حال پایین آمدن است و سپس تنها نسخه پشتیبان تهیه شده شما خراب یا ناقص است. به نظر می رسد این امر ناامید کننده باشد ، درست است؟ از این گذشته ، کل نکته در تهیه پشتیبان این است که در صورت بروز نیاز بتوانیم آنها را بازیابی کنیم.

این جایی است که تست تهیه نسخه پشتیبان مفید است. تست پشتیبان گیری قبل از بازیابی می تواند در آینده شما را از دردسرهای زیادی نجات دهد. توصیه می شود بخشی از استراتژی کلی پشتیبان خود را تست کنید. پشتیبان گیری از وب سایت شما باید گاه به گاه انجام شود ، به جای اینکه آن را در هنگام بروز فاجعه ذخیره کنید. به این ترتیب ، شما آماده خواهید شد و می توانید به سرعت یک نسخه پشتیبان را برای به روزرسانی و کار سایت خود بازیابی کنید.

تست پشتیبان گیری وردپرس چگونه به ما کمک می کند؟

وردپرس یک اکوسیستم پیچیده است که از پرونده های بسیار هسته ای به همراه افزونه ها و مضامین تشکیل شده است. زندگی خوب است وقتی سایت شما به درستی کار می کند! اما وقتی مسئله ای پیش می آید ، فهمیدن علت اصلی می تواند مشکل بزرگی باشد. تنها کاری که می خواهید انجام دهید این است که سایت شما در اسرع وقت به حالت عادی برگردد. رفع سریع مانند بازیابی سایت شما وسوسه انگیز به نظر می رسد. اما بازیابی نسخه پشتیبان بدون آزمایش اولیه می تواند در صورت خراب یا ناقص بودن نسخه پشتیبان آن خراب شود.

اگر ابتدا آزمایش پشتیبان را انجام دهیم، به موارد زیر خواهید رسید:

  • تشخیص اینکه وب سایت شما چگونه خراب شده است (با استفاده از نسخه پشتیبان تهیه شده درست قبل از پایین آمدن سایت).
  • اگر خطایی را در نسخه پشتیبان سایت پیدا کردید ، می توانید از آن نسخه پرش کنید و به دنبال یک نسخه بهتر باشید
  • پشتیبان گیری همچنین کاربران را قادر می سازد بدون تغییر در سایت زنده، تغییرات را آزمایش کنند.
  • می توانید مشکلات ناسازگاری و غیره را بررسی کنید.
در حالی که مزایای بسیاری از تست تهیه نسخه پشتیبان تهیه شده است ، این فرایند می تواند بسیار زمانبر و اجرای آن دشوار باشد. بیایید چالش های اصلی مرتبط با انجام آزمایش پشتیبان را ارزیابی کنیم.

چالش های تست پشتیبان گیری وردپرس

ابتدا باید یک محیط آزمایش ایجاد کنید. این می تواند کاملاً فنی باشد ، به خصوص اگر چندین نسخه پشتیبان تهیه کنید که باید آزمایش شوند. ممکن است شما نیاز به ایجاد محیط آزمایش های مختلف احتیاج داشته باشید. ابزاری مانند WampServer یا DesktopServer می توانند به شما در ایجاد محیط محلی روی سیستم کمک کنند. یا اگر از یک برنامه میزبانی وردپرس با مدیریت خوب استفاده می کنید ، ممکن است بتوانید سایت های مرحله بندی را ایجاد کنید تا آن را آزمایش کنید.

اما به محض تنظیم محیط آزمایش ، باید در واقع نسخه پشتیبان را تهیه کنید. می توانید این کار را به صورت دستی یا با افزونه انجام دهید.

1- نسخه پشتیبان تهیه شده از سایت خود را ایجاد و بارگیری کنید

برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس خود ، در واقع باید یک نسخه از همه پرونده های خود تهیه کنید. می توانید از سایت خود بصورت دستی یا با استفاده از cPanel File Manager پشتیبان تهیه کنید تا پوشه وردپرس خود را بارگیری کنید یا از طریق SFTP برای مشاهده و بارگیری فایل های خود استفاده کنید. این راهنما در مورد چگونگی تهیه نسخه پشتیبان از WordPress ، کلیه مراحل و ابزارهای لازم برای انجام کار را در بر می گیرد.

2- نسخه پشتیبان را در سایت محلی خود بارگذاری کنید

اکنون در سیستم محلی خود ، برای آپلود و آزمایش نسخه پشتیبان سایت خود ، باید یک وب سایت موقت وردپرس ایجاد کنید.

برای ایجاد یک وب سایت وردپرس به صورت محلی از دسک تاپ یا نرم افزار مشابه استفاده کنید. پس از آماده سازی ، با استفاده از گزینه “صادر کردن یا وارد کردن یک وب سایت” ، نسخه پشتیبان را در سایت محلی بارگذاری کنید. (توجه داشته باشید ، این ویژگی منحصرا برای کاربران DesktopServer Premium در دسترس است.)

 

منبع : طراحان سایت زنجان 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *