چگونه برنامه نویس و توسعه دهنده بهتری باشیم

چگونه برنامه نویس و توسعه دهنده بهتری باشیمReviewed by کسری ترغازه on Oct 16Rating: 5.0چگونه برنامه نویس و توسعه دهنده بهتری باشیماگر شما برای توسعه نرم افزار تازه کارهستید، آیا شروعتون خاطر حرفه ای شدن  یا فقط به عنوان یک دانش آموز یاد می گیرید؟ طیف وسیعی از مهارتهای مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بزرگ، وسیع و با مهارت های کم سطح است که از یک ریاضی جامع از مهارت های سطح بالا مانند طراحی رابط کاربر متنوعی برخوردار است.

چگونه برنامه نویس و توسعه دهنده بهتری باشیم

سوالیست که همه درگیر آن هستند 

 

مراحل پیشرفت از طریق مهارت های مورد نیاز در توسعه نرم افزار می تواند خسته کننده باشد. از این بینش عمیق ساده برای بالا بردن مهارت های خود استفاده کنید. 

 اگر شما برای توسعه نرم افزار تازه کارهستید، آیا شروعتون خاطر حرفه ای شدن  یا فقط به عنوان یک دانش آموز یاد می گیرید؟
طیف وسیعی از مهارتهای مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بزرگ، وسیع و با مهارت های کم سطح است که از یک ریاضی جامع از مهارت های سطح بالا مانند طراحی رابط کاربر متنوعی برخوردار است.

این می تواند قریب به اتفاق تلاش برای تعادل یادگیری تمام این مهارت ها، به ویژه در حالی که تلاش برای نگه داشتن با صنعت نرم افزار مداوم در حال تحول است. چه کاری می توانید انجام دهید تا توانایی های خود را بهبود ببخشید، تا از جایی که می خواهید به جایی بروید که می خواهید؟

 

 

 

بیشتر بخوانید...6 تصور متداول مدیران اجرایی درباره توسعه وب

در 20 سال تجربه حرفه ای، خواندن کتاب ها و مقالات و تماشای فیلم ها گام مهمی نیست. مهمترین چیز این است …

تمرین!

وقتی مهارت تازه ای را یاد میگیرم تمام انسان ها در ابتدا مبتدی هستند میدانید فرق حرفه ای ها با مبتدی ها چیست ؟

تمرین روزانه ، که هر روز در هر شرایطی تمرین ممکنند حتی نوازندگان مشهور جهانی نیز هر روز تمرین میکنند پس کلید حرفه ای شدن در یک مهارت تمرین است.

نظریه آموزش و کاوش ایده های جدید، قطعا برای بهبود خود در هر رشته ضروری است. مهمترین گام، با این حال، این مفاهیم را به دانش فشرده و حافظه عضلانی تبدیل می کند. به این ترتیب، برنامه نویسی بسیار شبیه یادگیری یه ابزار است.

تا زمانی که شما در این مفاهیم اصلی آگاه شوید – و شما باید برای ادامه تحصیل در طول حرفه خود بپردازید، شما با اجزای اصلی برنامه نویسی مبارزه خواهید کرد، مثلا:

  1. چگونه برای رسیدن به یک مشکل
  2. چگونه آن را شکستن
  3. چگونه برای آزمایش و پیدا کردن اشکالات
  4. چگونه به سرعت منبع احتمالی یک اشکال را کاهش دهیم
  5. چگونه برای بهبود عملکرد و تعمیر و نگهداری.

چگونه تمرین کنیم تا در توسعه دهندگی حرفه ای شویم ؟

در این سطح این سوال به نظر مانند یک سوال خوب است اما نیست! بیشتر برنامه نویسان جوان از برنامه نویسی فرار میکنند زیرا برای مثال شما یک قطعه موسیقی را انتخاب میکنید و انقدر ان راگوش میدهید و مینوازید تا بر آن مسلط شوید برنامه نویسی کاملا به همان شیوه عمل نمیکند زیرا هنگامی که یک مشکل را حل کنید شما فقط در ان یک مشکل میتوانید بهترین باشید اما برنامه نویسی هزاران هزار مشکل وجود دارد که ممکن است برای شما اتفاق بیفتد.

این یک قدم مهم است، اما واقعا برای  گسترش دانش خود، شما باید به طور مرتب چالش های جدید را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید ...3 مرحله برای راه اندازی یک فروشگاه تجارت الکترونیک

پروژه های خود را پیدا کنید

بهترین راه یادگیری این است که یک مشکل را که میخواهید حل کنید پیدا کنید و سعی کنید خودتان آن را حل کنید. شاید شما می خواهید چیزی را خودکار کنید یا مقادیر خاصی را محاسبه کنید.

اساسا چشمان شما را در زندگی خود باز کنید برای چیزهایی که مایلید بهتر کار کنید یا سعی کنید چیزی را که قبلا استفاده کرده اید بهبود بخشید. سپس سعی کنید تحقیق کنید و ببینید آیا میتوانید آن را حل کنید. در یافتن راه حل “کامل” دست نکشید، بلکه ببینید که چقدر نزدیک می توانید در یک زمان کوتاهی دریافت کنید.

این تمرینات کوچک ذهن شما را حفظ می کند و از داشتن یک هدف ثابت لذت می برد، بنابراین شما می توانید از آنها لذت ببرید.

متن باز

یک توصیه معمول این است که پروژه های Open Source را که می توانید در آن کمک کنید، دنبال کنید.

سایت های برنامه نویسی رقابت زا

سایت های زیادی برای این کار وجود دارند که شما میتوانید با عضو شدن در آنها روزانه چالش های جدید را انجام داده و مهارت خود را افزایش دهید برای مثال سایتی مثل Codewars سایت خوبیست که به بالابردن سطح شما کمک میکند.

بیشتر بخوانید...آموزش زبان R

هر روز اشتباه کنید

من فکر می کنم این مهم ترین گام و مهم ترین مهارت برای یادگیری است. شما باید هر روز اشتباه کنید هر بار که تمرین می کنید، تمرین کنید تا زمانی که اشتباه کنید. از اشتباه یاد بگیرید.

اگر شما یک مشکل جدید را امتحان کرده و به راحتی آن را حل کنید، احتمالا چیزی جدید را یاد نمی گیرید. این بیشتر شبیه خواندن یک مهارت قبلی است. هنگامی که شما در معرض یک مشکل هستید می توانید در سر خود حل کنید، راه جدیدی برای حل مشکل مشابه پیدا کنید. حتی اگر این بهترین راه نباشد نگران نباشید، فقط مهارت های خود را با ایده های جدید گسترش دهید.

این قسمت اول بود در قسمت بعدی راه های دیگری را برای شما بازگو خواهم کرد که میتواند به شما کمک کند با ما همراه باشید.

Source

مقاله های دیگر :

جذاب ترین ویژگی های ویندوز 10

پر کاربردی ترین ابزار های جاوا اسکریپت در 2018

سایت های خرید آنلاین

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *