6 تصور متداول مدیران اجرایی درباره توسعه وب

زبان های پیشرفته برنامه نویسی برای توسعه وب

زبان های پیشرفته برنامه نویسی برای توسعه وبReviewed by لیلا قاضی نوری on Oct 6Rating: 4.5محبوب ترین زبان های پیشرفته برنامه نویسی برای توسعه وب | zanjansite.comمحبوب ترین زبان های پیشرفته برنامه نویسی برای توسعه وب ، کاربردی ترین زبان برنامه نویسی برای شروع ، مهم ترین آنها :PHP ، JAVA ، CSS ، PYTHON ، JAVASCRIPT .

این مقاله در مورد زبان های پیشرفته برنامه نویسی برای توسعه وب می باشد.با مطالعه این مقاله می توانید اطلاعات مختصری در مورد زبان های پیشرفته برنامه نویسی به دست بیاورید.با پیشرفت در فناوری وب، برای هر کسب و کار لازم است یک وب سایت داشته باشید. یکی از جنبه های جامع تر توسعه وب ،برنامه ریزی وب به کمک زبان های برنامه نویسی است.

ویژگی زبان های پیشرفته برنامه نویسی برای توسعه وب

زبان های پیشرفته برنامه نویسی برای توسعه وب
زبان های پیشرفته برنامه نویسی برای توسعه وب

توسعه وب:

توسعه وب یک اصطلاح است که برای اشاره به روند ایجاد یک وب سایت استفاده می شود و می تواند از ایجاد یک صفحه ساده به یک سری از صفحات پیچیده استفاده کنید. توسعه وب شامل چندین اقدام است و برخی از آنها شامل طراحی وب، ایجاد محتوا، برنامه نویسی، وظیفه امنیت شبکه و همچنین اسکریپت سمت سرور یا سرور و …است. در چند سال اخیر، توسعه وب تعریف شده است از سیستم مدیریت محتوا، که در اواسط مرحله بین کاربر و پایگاه داده است. به منظور دنبال کردن توسعه وب به عنوان یک حرفه، یکی از مهمترین چیزهایی که باید در نظر داشته باشید داشتن مهارت در زبان برنامه نویسی می باشد.

زبان برنامه نویسی چیست؟

یک زبان برنامه نویسی برای کنترل فعالیت های یک ماشین استفاده می شود.زمانی که یک زبان به درستی طراحی شده باشد  از طریق آن دستورالعمل ها می تواند با یک سیستم کامپیوتری ارتباط برقرار کند. از زمان اختراع کامپیوترها، هزاران زبان برنامه نویسی ایجاد شده است و هر ساله ایجاد می شود.

یک زبان برنامه نویسی به طور کلی به دو بخش معناشناسی و نحو تقسیم می شود. نحو عبارت از شکل یا نوع ومعاناشناسی نوع یا فرم است. هر زبان برنامه نویسی متفاوت است به طوری که ممکن است بعضی از مشخصات اسناد از یک طرف مشخص شوند، بعضی دیگر ممکن است یک پروتکل  باشد. یک زبان برنامه نویسی نشانه ای است که به نوشتن برنامه کمک می کند که به عنوان یک الگوریتم شناخته شده باشد.

ویژگی های یک زبان برنامه نویسی

در زیر سه ویژگی اصلی از زبان های برنامه نویسی است که باید درباره آنها بدانیم:

انتزاع – اکثر

زبانهای برنامه نویسی دارای قوانین خاصی هستند که به ما کمک می کنند تا از ساختار داده ها تعریف کنیم و نحوه اجرای دستورات را کنترل کنیم. این قوانین به صورت انتزاعی به کار رفته است. هر زبان باید با اضافه شدن کافی پشتیبانی شود و این نیاز با اصل لغزش تعریف شده دارد. اصل لغت در برخی موارد به عنوان توصیه هایی که به یک برنامه نویس وب داده می شود به دست می آید تا بتواند استفاده درست از اعمال را انجام دهد.

تابع و هدف

هنگام استفاده از زبان برنامه نویسی، علاوه بر انجام کار نوشتن روی خود، شما نیاز به کمک سیستم کامپیوتری که محاسبات را انجام می دهد و یا الگوریتم را کنترل می کند ،دارید.رایانه همچنین کنترل دستگاه های خارجی مرتبط با آن مانند چاپگر، روبات ها و…انجام می دهد. بنابراین تعریف کامل یک برنامه نویسی شامل یک دستگاه یا پردازنده ای است که برای آن زبان مناسب است. این یکی از تفاوت های  زبان برنامه نویسی با همکاری انسانها است.

قدرت بیان 

زبان ها عموما بر اساس محاسباتی که قادر به بیان آن هستند طبقه بندی می شوند. این قدرت بسیار ظریف،  و یکی از مهمترین ویژگی های زبان های برنامه نویسی است.

زبان های پیشرفته برنامه نویسی برای توسعه وب
زبان های پیشرفته برنامه نویسی برای توسعه وب

 

عواملی که در هنگام انتخاب یک برنامه نویسی زبان مورد توجه قرار می گیرند

از آنجا که انواع مختلفی از زبان برنامه نویسی وجود دارد، برای  توسعه دهنده یک وب می توانید بدانید که کدام یک را انتخاب کنید و کدام یک را انتخاب نکنید. براساس این انتخاب  می توان عوامل خاصی ایجاد کرد و آنها  به شرح زیرمی باشد:

پلت فرم هدف

اولین چیزی که شما باید تصمیم بگیرید این است که برنامه اجرا شود. همه زبان ها قادر به اجرا در انواع سیستم عامل ها نیستند. به عنوان مثال، یک برنامه نوشته شده در زبان C نیاز به کامپایلر برای اجرا بر روی ویندوز و سیستم های مبتنی بر لینوکس است.

Domain Match Language 

زبان باید بر اساس دامنه مشکل شما انتخاب شود. یکی از روش های بهتر برای انجام این کار جستجو زبان دیگر در دامنه های مشابه و یا تلاش برای جستجوی یک کد که مسائل مربوط به آن را حل  می کند.

کارایی 

کامپایلرهایی که با زبان مورد نظر مناسب هستند، باید کارآمد باشند تا زبان سریع اجرا شود.

انعطافافی و عملکرد

انتخاب زبان شما باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا بتوانید برنامه ها یا ویژگی های بیشتری را در آن اضافه کنید. همچنین عملکرد کلی آن باید به تناسب و میل شما باشد.

دسترسی به کتابخانه ها

باید یک کتابخانه وجود داشته باشد که قادر به حل همه مشکلات شما با زبانی که شما برای وب انتخاب کرده اید باشد.

اندازه پروژه 

دو نوع برنامه نویسی وجود دارد: بزرگ و کوچک. شما باید یک زبان را انتخاب کنید که می تواند از علت شما حمایت کند و به اندازه پروژه مناسب باشد.

بیان و زمان تولید 

اطمینان داشته باشید که زبان بسیار واضح انتخاب کرده اید و زمان تولید برنامه ها یا کد برای شما بسیار ناراحت کننده نیست.

پشتیبانی از ابزار 

خرید یک زبان ابزار گرا که به شما عناصر و راه های بسیاری برای ویرایش، کنترل و کار ارائه می دهد.


بیشتر بخوانید »»» 7 راه برای بهینه سازی وب سایت وردپرس شما


 

محبوب ترین زبان برنامه نویسی

جهان از زبان برنامه نویسی گسترده  شده است و  یادگیری هر یک از آنها عملی و امکان پذیر نیست. اگر شما یک توسعه دهنده اید که علاقمند به یادگیری مفاهیم هستید، ابتدا باید بدانید کدام یک از هزاران زبان برای یادگیری مفید است. خوشبختانه وب سایت ها و سیستم عامل های خاصی وجود دارد که با توجه به محبوبیت آنها لیستی از زبان های برتر را ایجاد می کنند. فهرست 15 زبان برنامه نویسی  در سال جاری در زیر آورده شده است و مشخص است که جاوا اسکریپت محبوب ترین انها می باشد.

14 زبان برنامه نویسی برتر در سال 2018

JavaScript
جاوا
پایتون
CSS
پی اچ پی
روبی
سی ++
سی
پوسته
C #
هدف C
VimL
برو
پرل
بیایید در مورد برخی از زبان های بالا به طور مفصل یاد بگیریم.

1. جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی برای ایجاد و توسعه وب سایت ها است. این زبان قادر به دستیابی کنترل مرورگر، ویرایش محتوا در یک نمایشگر سند، اجازه دادن به سرویس گیرنده های اسکریپت ها برای برقراری ارتباط با کاربران و همچنین به طور متناوب ارتباط است. جاوا اسکریپت به طور گسترده در ایجاد برنامه های کاربردی دسک تاپ و همچنین برای توسعه بازی ها استفاده می شود.

یکی ازبرتریت های زبان جاوا اسکریپت  به عنوان یک توسعه دهنده یا صاحب وب سایت این است که این یکی از چند زبان برنامه نویسی است که توسط  بزرگترین مرورگرها بدون نیاز به کامپایلرها یا افزونه ها پذیرفته شده و پشتیبانی می شود . همچنین می تواند در سیستم عامل هایی که مبتنی بر وب نیستند مانند ویجت های دسکتاپ و اسناد PDF کار کند.همچنین جاوا اسکریپت از سبک های برنامه نویسی کاربردی و شی گرا پشتیبانی می کند.

ویژگی های یک زبان تعریف می کند که چگونه کار می کند، چگونه پاسخ می دهد، کد آن کدام است و چه چیزی می تواند به دست آورد. برخی از ویژگی های اصلی زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت برای مرجع شما در زیر است:

Structured 

جاوا اسکریپت یک زبان با ساختار مناسب و برنامه ریزی شده است که از C به دست می آید.و برخلاف آن دارای تابع محدود کننده می باشد.

پویای 

این یک زبان برنامه نویسی پویا است که قادر به تست شیء به روش های مختلف است. همچنین، این زبان برنامه نویسی شی گرا است که همه اشیا ها آرایه های انجمنی هستند.

Functional 

همه توابع در جاوا اسکریپت اشیا هستند و همه کلاس اول هستند. آنها با عملکرد و ویژگی های خود مرتبط هستند. به عنوان مثال، یک تابع درون یک تابع ، توابع نامیده می شود، در حالی که این زبان نیز از عملکرد ناشناس پشتیبانی می کند.

2. جاوا

جاوا یکی دیگر از زبان های بسیار محبوب است که شما می توانید برای توسعه وب از ان استفاده کنید. این زبان یک شی گرا، زبان مبتنی بر کلاس و همزمان است که توسط Sun Microsystems در دهه 1990 توسعه داده شد. از آن به بعد،این  زبان همچنان بیشترین زبان مورد نیاز است که  به عنوان یک پلت فرم استاندارد برای شرکت ها و چند توسعه دهنده موبایل و بازی در سراسر جهان عمل می کند. برنامه طراحی شده به طوری است که در انواع  سیستم عامل کار می کند. این بدان معنی است که اگر یک برنامه در سیستم عامل مک نوشته شده است، می تواند بر روی سیستم عامل های مبتنی بر ویندوز اجرا شود.جاوا در اصل ، برای تلویزیون تعاملی طراحی شده بود، اما توسعه دهندگان متوجه شدند که این زبان و فن آوری برای این صنعت خیلی پیش پا افتاده است. هر زبان با هدف مشخص ایجاد می شود.

پنج اصل عمده  در هنگام ایجاد این زبان در نظر گرفته شده است:  که عبارت اند از :

  • این زبان باید یک زبان برنامه نویسی امن و قوی باشد.
  •  باید زبان شی گرا، ساده باشد که به زودی آشنا شود.
  • باید قادر به اجرای و اجرا با کارایی بالا باشد.
  • باید رشته، پویا و تفسیر شود.
  •  باید قابل حمل و معماری بی طرف باشد.
زبان های پیشرفته برنامه نویسی برای توسعه وب
زبان های پیشرفته برنامه نویسی برای توسعه وب

3. پایتون

پایتون یک زبان برنامه نویسی بسیار کاربردی و جامع است که در طبیعت پویا است. پویایی در طبیعت بدان معنی است که شما به عنوان یک توسعه دهنده می توانید بدون نیاز به یک کامپایلر کد ها رانوشته واجرا کنید. طراحی زبان به گونه ای است که از خواندن کد پشتیبانی می کند، به این معنی است که نحو آن به گونه ای است تنها چند خط کد برای بیان یک نقطه یا یک مفهوم لازم است. این مفهوم خواندن کد نیز در مورد Java و سی ++ و… امکان پذیر است. این یک زبان پیشرفته  برای درک و یادگیری آسان برای مبتدیان است.

برخی از برنامه های که توسط پایتون طراحی شده اند Rdio، Instagram و Pinterest هستند. علاوه بر این، برخی از پلتفرم های دیگر که توسط پایتون پشتیبانی می شوند، عبارتند از جانگا، گوگل، ناسا و یاهو و غیره. برخی از ویژگی های دیگر این زبان عبارتند از: مدیریت خودکار حافظه، بزرگ کتابخانه، سیستم نوع پویا و حمایت از بسیاری از پارادایمها.

پایتون بر یک فلسفه هسته ای کار می کند . زبان با هدف ایجاد آن بسیار توسعه یافته طراحی شده است. این بدان معنی است که زبان به راحتی می تواند در برنامه های موجود گنجانیده یا جاسازی شود. هدف از توسعه دهندگان این زبان آن بود که از ان لذت ببریم. توسعه دهندگان به این زبان به گونه ای کار می کنند که می توانند پس از بهینه سازی زود کاهش یابد. در اینجا به برخی از اصولی که برای شما خلاصه شده است نگاه کنید:

خوانایی مهم است
مجتمع بهتر از پیچیده است
زیبا بهتر از زشت است
ساده تر از پیچیده است
آشکارا بهتر از ضمنی است

4. CSS

CSS یا Cascading Style Sheets به جای زبان نشانه گذاری است. هنگامی که با HTML همراه می شود، CSS به یک توسعه دهنده اجازه می دهد که تصمیم بگیرد چگونه به بازدیدکنندگان پلتفرم وب نمایش می دهد. برخی از عناصری که CSS بر روی آنها تاثیر می گذارد عبارتند از اندازه فونت، فونت سبک، طرح کلی، رنگ ها و سایر عناصر طراحی. برای اکثر وب سایت ها در سراسر جهان، CSS پلتفرمی برای انتخاب است زمانی که نیاز به کمک برای ایجاد صفحات وب جذاب داشته باشند از آن  استفاده کنند و از آن در ایجاد برنامه های کاربردی وب وبرنامه های موبایل نیزاستفاده می شود.

نحو زبان بسیار شبیه HTML و XHTML است که در هماهنگ سازی و ترکیبی از یکدیگر کار می کنند. ورق های سبک موجود در CSS شامل یک انتخابگرdeclarator  و یک اعلام کننده است. نحو ساده زبان استفاده از چندین واژه انگلیسی برای تعریف ویژگی های یک ظاهر طراحی شده است.

زبان های پیشرفته برنامه نویسی برای توسعه وب
زبان های پیشرفته برنامه نویسی برای توسعه وب

. PHP

اصطلاح “پی اچ پی” برای تعریف PHP Hypertext Processor language استفاده می شود که یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است که برای توسعه وب وبرنامه نویسی عمومی طراحی شده است. این  زبان در سال 2004 ایجاد شد و اکنون بیش از 200 میلیون وب سایت در سراسر جهان قدرتمند دارد. برخی از نمونه های محبوب وب سایت های طراحی شده توسط این پلتفرم عبارتند از فیس بوک، وردپرس و Digg.com.

برخی از نکات زیر به شما کمک می کند تا زبان را بهتر درک کنید:

  • پی اچ پی یک زبان منبع باز و زبان پروتئینی سریع است.
  • این زبان با سیستم عامل مبتنی بر یونیکس و همچنین سیستم عامل ویندوز سازگار است.
  • برخی از صنایع که اغلب از PHP استفاده می کنند شامل راه اندازی کسب و کار، برنامه های تبلیغاتی، و سازمان های نرم افزاری کوچک و همچنین سازمان های رسانه ای است.
  • زبان را می توان به طور مستقیم در HTML جاسازی کرد.

source

دیگرمقالات سایت را مطالعه فرمایید:

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *