به روزرسانی جدید Google BERT

به روزرسانی جدید Google BERTReviewed by صبا شادروز on Jan 20Rating: 5.0به روزرسانی جدید Google BERT چیست و چه تاثیری در سئو شما دارد؟ | زنجانبه‌روزرسانی Google BERT از تکنیک‌های شبکه عصبی برای درک بهتر هدف کاربرهنگام جستجو استفاده کرده است که در این مقاله توضیح میدهیم

همه چیزهایی که شما باید در مورد به روزرسانی جدید Google BERT بدانید

به روزرسانی Google BERT در تاریخ 24 اکتبر 2019 اعلام شد ، اما طبق گزارش ها ، چند روز قبل شروع به کار کرده بود.

آنچه به روزرسانی Google BERT را مهمتر می کند ، این واقعیت است که 10٪ از افرادی که تحت تأثیر قرار می گیرند ، محدود به یک صنعت یا نوع تجارت خاص نمی شوند

آیا وب سایت شما بعد از بروزرسانی BERT موفق به کسب رتبه شد؟ ما می توانیم به شما در بهبود بازیابی و ایجاد محتوای مناسب برای BERT کمک کنیم.

Google BERT Update چیست؟

به‌روزرسانی Google BERT ، به‌روزرسانی جدید الگوریتم جستجو است که در اکتبر 2019 معرفی شده است. این روش از تکنیک‌های شبکه عصبی برای درک بهتر هدف کاربرهنگام جستجو استفاده کرده است. این بدان معناست که اکنون گوگل در تطابق نمایش داده ها با محتوای مربوطه بسیار بهتر عمل کرده است.

 

به عبارت Google:

BERT مخفف ‘نمایندگی های رمزگذاری دو طرفه از ترانسفورماتورها’ و ‘یک روش مبتنی بر شبکه عصبی برای پردازش زبان طبیعی (NLP) قبل از آموزش است.’

به نظر  گیج کننده می رسد ، درست است؟ نگران نباش ما برای شما توضیح میدهیم.

به طور خلاصه ، گوگل استفاده از NLP را برای درک بهتر آنچه کاربران واقعاً هنگام ورود به موتور جستجو می توانند ببینند ، آغاز کرده است.

برای واضح تر شدن این موضوع ، اجازه دهید چند مثال برای شما بزنیم:

مثال 1:

در این مثال ، صفحه قبل نتایج SERP را قبل از BERT نشان می دهد. واضح است که این الگوریتم متوجه نشده است که کاربر می خواست از برزیل به ایالات متحده سفر کند و نه برعکس.

 

بنابراین ، این نتایح برای کاربر کاملاً بی فایده است زیرا با هدف جستجو مطابقت ندارد.

از طرف دیگر ، تصویر بعد از آن ، نتیجه اصلی است.

اما چرا در ابتدا نتوانست نتیجه درست را پیدا کند؟ در ابتدا هوش مصنوعی پیش فرض ‘به’ را در نظر نگرفت.

مثال 2:

در این مثال ، الگوریتم گوگل معنای کلمه ‘ایستادن’ در تصویر قبل را، با ‘مستقل بودن’ اشتباه گرفته است. در حقیقت ، کاربر به سادگی می خواست بداند آیا شغلی که در نظر گرفته  از نظر جسمی بسیار پرتحرک است یا خیر؟

اما الگوریتم BERT به درستی عمل می کند.

به روزرسانی Google BERT برای SEO به معنی چیست؟

اولین قدم این است که ببینید آیا رتبه شما تحت تأثیر به روزرسانی قرار گرفته است یا خیر. کنسول جستجوی Google یا ابزار مورد نظر خود را برای ردیابی رتبه بندی بررسی کنید و ببینید که بعد از به روز رسانی الگوریتم چیزی تغییر کرده است؟!

این کار را ادامه دهید به روز رسانی به صورت مرحله ای انجام می شود و وب سایت شما فقط ممکن است مراحل بعدی تحت تأثیر تغییر قرار بگیرد.

ساده ترین روش برای انجام این کار:

مرحله 1: کلمات کلیدی را که امتیاز رتبه را از دست داده اند شناسایی کنید

به کنسول جستجوی Google خود بروید و یک گزارش ایجاد کنید که رتبه شما از گذشته تا الان چه تغییری کرده؟ بسته به زمان انجام این کار ، دوره های مناسب را برای مقایسه انتخاب کنید. به عنوان مثال ، اگر به محض بروزرسانی آن را انجام دهید ، هفت روز دوره ایده آل است.

مرحله 2: تحقیق در مورد رقابت

پس از شناسایی کلمات کلیدی که مورد تأثیر قرار گرفت ، به جستجوی ساده Google قدیمی بروید:

  • چه کسی در جایگاه شما قرار دارد؟
  • اکنون چه نوع محتوایی مد نظر است؟
  • آیا محتوای جدید عمیق تر است یا به سادگی خوانده میشود؟

مرحله 3: بهبود محتوای خود

رده بندی های قبل از BERT خود را به راحتی رها نکنید! اگر محتوای شما بعد از BERT رتبه بهتری پیدا می کند ، تبریک می گویم! این بدان معنی است که شما در همان صفحه با Google قرار دارید و برای آینده قابل پیش بینی ، نیازی به ایجاد تغییرات چشمگیر در SEO خود در صفحه ندارید.

اگر رتبه بندی شما به دلیل BERT افتاد ، باید رویکرد محتوای SEO خود دوباره تجدید نظر کنید. در زیر بخوانید تا بدانید چگونه


5 روش معمول SEO که باید امروز از انجام آنها خودداری کنید


چگونه می توان به روزرسانی الگوریتم Google BERT را برای استراتژی SEO خود استفاده کرد؟

به روزرسانی Google BERT یک پیگیری طبیعی برای RankBrain با نام واقعی است و دقیقاً لحظه ای که گوگل اولین گام مهم در رویکرد انسان محور خود را انجام داد.

اینها برخی از سؤالاتی است که ما برای کمک به شما پاسخ دادیم:

 چگونه می توانیم برای به روز رسانی Google BERT بهینه شویم؟

نمونه های بالا را به خاطر می آورید؟ گوگل در تفسیر زبان انسانی واقعاً خوب شده است ، بنابراین این دقیقاً همان چیزی است که شما باید استفاده کنید.

به عبارت دیگر ، با عناوین خداحافظی کنید:

مثلا به جای 10 مکان برتر با بهترین قهوه شیکاگو, اینگونه بنویسید: چگونه می توانید بهترین مکان های قهوه در شیکاگو را پیدا کنید؟

واژگان طبیعی و گفتاری SERP ها را در سال 2020 و بعد از آن کسب می کنند.

آیا این بدان معنی است که ما دیگر نیازی به تحقیقات کلمات کلیدی نداریم؟

پاسخ: خیر ، تحقیقات کلمات کلیدی هنوز اهمیت دارد. این بدان معناست که شما به تراکم کلمات کلیدی کمتری ، کلمات کلیدی LSI و کلمات کلیدی با دم بلند نیاز دارید.

 این طبیعی است که کلمات کلیدی با دم بلند مهمتر خواهند شد. مثلا ، ‘بهترین کافی شاپ در شیکاگو چیست’ یک کلمه کلیدی عالی است. ممکن است بیشتر یک جمله به نظر برسد ، اما این به معنای تحول جستجو است.

به هنگام نوشتن مقالات :

  • برای مقالات ، حتماً فهرست مطالب را در بالای مقاله خود اضافه کنید
  • واقعاً مفید واقع شوید و مطالب عالی بنویسید

نتیجه

اگر استراتژی محتوای SEO شما روی خوانندگان انسانی متمرکز شده است ، پس ممکن است BERT رتبه های بهتری را برای شما به ارمغان بیاورد.

به طور خلاصه: اگر یک رویکرد انسانی محور نسبت به محتوای سئوی خود اتخاذ کنید, به روزرسانی Google BERT بهترین دوست شما خواهد بود!

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *