زبان برنامه نویسی آموزشی مبتنی بر منبع باز

زبان برنامه نویسی آموزشی مبتنی بر منبع بازReviewed by لیلا قاضی نوری on Oct 7Rating: 4.5بهترین زبان برنامه نویسی آموزشی مبتنی بر منبع باز برای | zanjansite.comزبان برنامه نویسی آموزشی مبتنی بر منبع باز،بهترین زبان برنامه نویسی اموزشی و یادگیری سریع ،Grace ،open source مقایسه grace و سایر زبان ها ازقبیل :#java،c.

این مقاله در مورد یک زبان برنامه نویسی آموزشی مبتنی بر منبع باز  می باشد.شما با مطالعه این مقاله متوجه می شوید که کدام زبان  برای آموزش ابندایی بهترو آسان تر است.زمانی که به انتخاب یک زبان برنامه نویسی برای آموزش مردم می پردازیم، گزینه های زیادی وجود دارد. ابتکار انتخاب خوبی است هنگام آموزش مبانی . پایتون یا روبی نیز گزینه های خوبی هستند – هر دو زبان دارای یک سنتز مستقیم هستند، در پروژه های بزرگ در دنیای واقعی استفاده می شوند و جوامع عالی و پروژه های تکمیلی در اطراف آنها ساخته شده اند. یا جاوا، Objective-C و C # وجود دارد که زبان برنامه نویسی جامع و مهارت های قابل فروش شغلی هستند. صادقانه، همه آنها انتخاب خوبی هستند ، اما وقتی که به آموزش برنامه نویسی در محیط دانشگاهی می پردازیم، آیا واقعا بهترین راه برای انجام این کار است؟

 

  زبان برنامه نویسی آموزشی مبتنی بر منبع باز

 

زبان برنامه نویسی آموزشی مبتنی بر منبع باز
زبان برنامه نویسی آموزشی مبتنی بر منبع باز

در 2015 ، مایکل هومر ، عضو هیئت علمی دانشگاه ویکتوریا ولینگتون، در مورد گریس صحبت کرد، یک زبان برنامه نویسی آموزشی مبتنی برمنبع باز به طور خاص برای پاسخگویی به نیازهای برنامه نویسی آموزش و یادگیری در یک محیط آموزشی طراحی شده است.

گریس از سطح زمین ساخته شده است و از درک فعلی ما از زبان های برنامه نویسی و تحقیقات آموزشی در زمینه برنامه نویسی استفاده می شود. بسیاری از زبان هایی که در کلاس های دانشگاه برای آموزش برنامه نویسی مورد استفاده قرار می گیرند، زبان های قدیمی تر هستند – دو زبان محبوب، جاوا و پایتون، اکنون چندین دهه است که در طول سال ها رشد بسیار زیادی داشته اند. آنها قدرتمند و مفید هستند، اما گاهی اوقات آنها دوستانه نیستند و با آموزش برنامه نویسی در ذهن طراحی نشده اند. گریس به عنوان یک زبان آموزشی طراحی شده است، بنابراین هدف از طراحی آن  یک برنامه  جدید و سازگاربا  برنامه نویس می باشد.


بیشتر بخوانید »»» 3 مرحله برای راه اندازی یک فروشگاه تجارت الکترونیک 


گریس که یک زبان برنامه نویسی آموزشی مبتنی بر منبع باز است ، دارای چهار اصل مهم طراحی میباشد:

  • برنامه باید ساده باشد
  • زبان نیاز به یک مدل معنایی قابل فهم دارد.
  • زبان نیاز به حمایت از دستورات مختلف آموزش دارد.
  • یک زبان عمومی منظورمی باشید.

به عنوان مثال برنامه پایه “سلام جهان” در Grace است:


print “Hello world”


 

در مقایسه، همان برنامه در جاوا است:

 


class HelloWorld { public static void main (String [] args) { System.out.println (“سلام جهان”)؛ } }

زبان برنامه نویسی آموزشی مبتنی بر منبع باز
زبان برنامه نویسی آموزشی مبتنی بر منبع باز

بیشتر بخوانید »»» الگوریتم موش کور گوگل چیست؟


مثال گریس برای یک برنامه نویس جدید خیلی ساده تر است و اگرچه هر کدام از بخش های پیچیده  جاوا دارای  یک تابع  هستند .بعضی زمانها کسی که فقط نوشتن کد جاوا را یاد میگیرد،باید درک کاملی از همه چیز ان داشته باشد. تا زمانی که آنها یاد بگیرند، همه چیز تنها سحری است که باید برای انجام کار.این می تواند برنامه نویسان جدیدی که هنوز قوانین را درک نمی کنند، را گیج کند.

جاوا می تواند به برنامه نویسان جدید گیج کننده باشد. وقتی به عنوان یک معلم علوم کامپیوتر در کالج مشغول به کار شدم، من صادقانه وقت بیشتری را صرف آموزش مردم برای چگونگی پیغام خطا کامپایلر جاوا کردم تا  به آنها کمک کنم مفاهیم برنامه نویسی مانند متغیرها و حلقه ها را یاد بگیرند. هومر یک نمونه عالی از چگونگی گیج کردن  را با «خطای معروف جاوا » نشان می دهد:

 


class Counter { int total = 0; int add(int n)

{ return ( total += n); } int add All Negative ( Iterable < Integer > all)

{ for ( int n : all ) if (n < 0) int total = add( -n); return total; } }


 در این مثال، کامپایلر نمایش داده می شود:

 

error: ’.class’ expected” for the line “int total = add(-n);


پیام خطا باعث می شود دانش موزان آنچه را اضافه می کنند ،خطا می گوید و درحالی که مشکل واقعی  نباید شامل آنها شود. وقتی آنها خط کد را نوشتند، از نحو مشابهی که در یک خط قبلی استفاده کرده اند،استفاده می کنند اما در اینجا کار نمی کند.خوشبختانه  Open J D K  8 این مشکل را نشان نمی دهد و  بسیار صحیح تر به نظر می رسد، اما پیام خطا  جدید برنامه نویس دوستانه نیست :


error: variable declaration not allowed here:


 گریس از زمین طراحی شده است تا  برنامه نویسان جدید همه چیز را آسان تر درک کنند، در حالی که جاوا بعضی وقت ها می تواند برای برنامه نویسان گیج کننده باشد

گریس دارای ویژگی های  بسیاری است که از آن برای تدریس و یادگیری آسان برنامه نویسان استفاده می کنند.  

تظاهرات ویژگی رابط کاربری برای گریس که به جلو و عقب بین یک عملکرد کشیدن و رها کردن مانند خراش و کد گذاری استاندارد مبتنی بر متن را تغییرمی دهد. تغییرات ساخته شده در یک حالت به طور خودکار به دیگری منتقل می شوند.


بیشتر بخوانید »»» 7 راه برای بهینه سازی وب سایت وردپرس شما


 این یک ابزار یادگیری جالب است و دو روش برنامه نویسی مختلف برای یک زبان به این معنی است که برنامه نویسان جدید می توانند دانش خود را از زبان برنامه نویسی ساختمان به نوشتن کدانتقال دهند. تغییر از یک حالت به حالت دیگر بین برنامه نویسی ساخت بلوک و کد نوشتن خیلی ساده تر است اگر یادگیرنده هنوز از همان زبان استفاده می کند و قادر به دیدن کد در دو سبک متفاوت است واقعا مفید است.

گریس یک زبان برنامه نویسی آموزشی مبتنی بر منبع باز است. من 100٪ مطمعن نیستم که  به عنوان  یک زبان تخصصی برای تدریس برنامه نویسی فروخته می شود، اما من ان را درک کردم و با بسیاری ازچیزهای آن موافقم.گفتنی است که گریس دنیای متنوع زبان های برنامه نویسی را در اختیار شما قرار می دهد و می تواند به آموزگاران کمک کند تا به یادگیری کد بپردازند تا اینکه زمان بیشتری را به یادگیری زبان های دیگر بگذرانند.

source

دیگر مقالات سایت:

  1. طراحی سایت دانشجویی در زنجان
  2. طراحی سایت درمانگاه در زنجان
  3. طراحی سایت شرکتی در زنجان
  4. طراحی سایت خبری در زنجان

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *