زمان بارگذاری صفحه وب سایت چیست؟

زمان بارگذاری صفحه وب سایت چیست؟Reviewed by صبا شادروز on Oct 31Rating: 5.0زمان بارگذاری صفحه وب سایت چیست؟ سال 2019 | مرکز طراحی سایت زنجانزمان بارگذاری صفحه وب سایت یک معیار عملکرد کلیدی برای هر وب سایت است که به اطمینان از یک تجربه کاربری مثبت و حفظ مشتری کمک می کند.

زمان بارگذاری صفحه وب سایت چیست؟

زمان بارگذاری صفحه وب سایت یک معیار عملکرد کلیدی برای هر وب سایت است که به اطمینان از یک تجربه کاربری مثبت و حفظ مشتری کمک می کند. علاوه بر این ، نشان داده شده است که در رتبه بندی موتورهای جستجو در سایت تأثیر می گذارد.

زمان بارگذاری صفحه وب هنگامی شروع می شود که بازدید کننده سایت ابتدا یک درخواست را آغاز کرده و وقتی کل محتوای صفحه در مرورگر آنها نمایش داده می شود متوقف می شود. در این زمان مراحل زیر رخ می دهد:

  1. مرورگر بازدید کننده درخواستی را به سرور وب شما ارائه می دهد.
  2. سرور درخواست را پردازش می کند و پاسخی را به مرورگر ارسال می کند.
  3. پس از دریافت صفحه درخواستی ، مرورگر فایل های کد (مثلاً HTML ، CSS ، JavaScript) را تجزیه کرده و محتوای صفحه را در مرورگر ارائه می دهد.
زمان بارگذاری صفحه وب سایت چیست؟ ( زمان بارگذاری صفحه وب سایت )
زمان بارگذاری صفحه وب سایت چیست؟ ( زمان بارگذاری صفحه وب سایت )

اندازه گیری بار صفحه ( حجم صفحه وب ): زمان بایت اول

روش های مختلفی برای بررسی زمان بارگذاری صفحه وجود دارد که بر اساس فاکتورهای مختلفی که در عملکرد سایت و تجربه کاربر نقش دارند. برجسته ترین آنها:

زمان رفت و برگشت (RTT)

 – اندازه گیری شده در میلی ثانیه ،  RTT  مدت زمان زمانی است که یک مرورگر برای اولین بار درخواست خود را هنگام بازگشت پاسخ ارسال می کند. این یک جنبه مهم از زمان بارگذاری صفحه است ، زیرا مرورگر نمی تواند شروع به تجزیه محتوای تا زمان دریافت پاسخ سرور کنند.

عوامل مؤثر بر RTT شامل فاصله فیزیکی بین بازدید کننده و سرور ، حجم ترافیک سرور و تعداد گره های واسطه ای است که درخواست باید از آن عبور کند.

زمان برای اولین بایت (TTFB)  

– زمانی است که یک مرورگر برای دریافت اولین بایت پاسخ از یک سرور در نظر گرفته شده است. با این حال ، تعریف دقیق تر  TTFB، مدت زمانی است که بار کافی برای محتوای HTTP قبل از مرورگر می تواند آن را تجزیه کند.

در مقابل زمان واقعی برای اولین بار بایت درک شده است.( زمان بارگذاری صفحه وب سایت )
در مقابل زمان واقعی برای اولین بار بایت درک شده است.( زمان بارگذاری صفحه وب سایت )

سه عامل اصلی TTFB را تعیین می کنند:  تأخیر شبکه ، زمان بار سرور و زمان پردازش سرور (محتوای HTML پویا که مدت زمان بیشتری برای پردازش از صفحات استاتیک) طول می کشد.

بارهای صفحه وب و خصوصاً TTFB. از عوامل برجسته رتبه بندی سئو هستند. حتی کاهش اندک TTFB می تواند شانس یافتن سایت به صورت ارگانیک توسط بازدید کنندگان بالقوه را افزایش دهد.

چشم انداز CDN

شبکه های تحویل محتوا (CDN) عملکرد وب سایت را با به حداقل رساندن TTFB از طریق تحویل سریع فایل های HTML حتی در صورت ایجاد پویا ، تسریع می کنند.

CDN نسخه های ذخیره شده محتوای سایت شما را در نقاط توزیع (PoPs) ذخیره می کند. هر PoP دارای تعدادی سرویس دهنده حافظه پنهان است که وظیفه تحقق مطالب را به بازدید کنندگان در مجاورت خود دارند.

با نزدیکتر کردن محتوا به بازدید کنندگان ، CDN ها باعث تاخیر شبکه و بهبود تجربه کاربر می شوند. در عین حال ، ارائه مطالب از طریق CDN باعث کاهش بار روی  سرور مبدا  و افزایش زمان پردازش می شود.


بیشتر بخوانید >> تأخیر شبکه چیست؟


علاوه بر این ، بسیاری از CDN ها ابزارها و روشهای پیشرفته ای را برای کاهش بار صفحه ارائه می دهند. مثالها شامل فشرده سازی فایل و تصویر ، کوچک سازی و اتصال قبل از اتصال TCP است.

Imperva CDN تسریع در تحویل محتوا و بهینه سازی بار بارگذاری صفحه وب از طریق شبکه جهانی PoP ها. با استفاده از حافظه پنهان هوشمند (پویا) و بهینه سازی شبکه پیشرفته ، CDN ما مدت زمان لازم برای رسیدن به محتوای شما را در ضمن بهبود عملکرد کلی سایت ، کاهش می دهد.

منبع

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *