آموزش زبان R

آموزش زبان R

آموزش زبان RReviewed by Zanjan-write on Aug 5Rating:

آموزش زبان R

آموزش زبان R ;R یک زبان برنامه نویسی و محیط نرم افزاری برای تجزیه و تحلیل آماری، نمایش گرافیکی و گزارشگری است. R توسط Ross Ihaka و Robert Gentleman در دانشگاه اوکلند، نیوزیلند ایجاد شده است و در حال حاضر توسط تیم توسعه دهنده R توسعه یافته است. R به صورت آزاد تحت مجوز عمومی عمومی GNU در دسترس است و نسخه های باینری از قبل تهیه شده برای سیستم های عامل مختلف مانند لینوکس، ویندوز و مک ارائه شده است. این زبان برنامه نویسی به نام R براساس اولین حرف اول نام دو نویسنده R (رابرت گنتمن و Ross Ihaka) نامگذاری شده است.

آموزش زبان R
آموزش زبان R

مخاطبان

این آموزش برای برنامه نویسان نرم افزار، آمارگیران و معدنچیان داده طراحی شده اند که به دنبال برنامه های آماری با استفاده از برنامه ریزی R می باشند. اگر شما در حال تلاش برای درک زبان برنامه نویسی R به عنوان یک مبتدی هستید، این آموزش به شما درک کافی در مورد تقریبا تمام مفاهیم زبان را از جایی که می توانید خود را به سطح بالاتری از تخصص تبدیل کنید.

پیش نیازها

قبل از ادامه این آموزش، شما باید یک درک پایه از اصطلاحات برنامه نویسی کامپیوتر داشته باشید. یک درک اولیه از هر یک از زبان های برنامه نویسی به شما در درک مفاهیم برنامه نویسی R کمک می کند و سریع در مسیر یادگیری حرکت می کند.

R یک زبان برنامه نویسی و محیط نرم افزاری برای تجزیه و تحلیل آماری، نمایش گرافیکی و گزارشگری است. R توسط Ross Ihaka و Robert Gentleman در دانشگاه اوکلند، نیوزیلند ایجاد شده است و در حال حاضر توسط تیم توسعه دهنده R توسعه یافته است.

هسته R یک زبان کامپیوتری تفسیر شده است که به شاخه و حلقه و همچنین برنامه نویسی ماژولار با استفاده از توابع اجازه می دهد. R اجازه می دهد تا ادغام با روش های نوشته شده در زبان های C، C ++، .Net، پایتون و FORTRAN برای بهره وری است.

R به صورت آزاد تحت مجوز عمومی GNU در دسترس است و نسخه های باینری از قبل تهیه شده برای سیستم های عامل مختلف مانند لینوکس، ویندوز و مک ارائه شده است. R یک نرم افزار رایگان است که تحت یک نسخه گنو به صورت چپ به چپ منتقل شده و بخشی رسمی از پروژه GNU به نام GNU S است.

تکامل R

R در ابتدا توسط Ross Ihaka و Robert Gentleman در Department Statistics از دانشگاه اوکلند در اوکلند، نیوزیلند نوشته شده بود. R اولین بار در سال 1993 ظاهر شد. یک گروه بزرگ از افراد با ارسال کد و گزارش های خطا به R کمک کرده اند. از اواسط سال 1997، یک گروه اصلی (“تیم هسته ای R”) وجود دارد که می تواند آرشیو کد منبع R را تغییر دهد.

ویژگی های R

آموزش زبان R
آموزش زبان R

همانطور که قبلا ذکر شد، R یک زبان برنامه نویسی و محیط نرم افزاری برای تجزیه و تحلیل آماری، نمایش گرافیکی و گزارشگری است.

  • R یک زبان برنامه نویسی به خوبی توسعه یافته، ساده و موثر است که شامل شرط ها، حلقه ها، توابع بازگشتی تعریف شده توسط کاربر و امکانات ورودی و خروجی است.
  • R مجهز به اطلاعات دستکاری و ذخیره سازی است،
  • R مجموعه ای از اپراتورها را برای محاسبات در آرایه ها، لیست ها، بردارها و ماتریس ها فراهم می کند.
  • R مجموعه ای بزرگ، یکپارچه و یکپارچه از ابزار برای تجزیه و تحلیل داده ها را فراهم می کند.
  • R امکانات گرافیکی برای تجزیه و تحلیل داده ها و یا نمایش به صورت مستقیم در کامپیوتر و یا چاپ در مقالات را فراهم می کند.

به عنوان یک نتیجه گیری، R بیشترین استفاده در میان زبان های برنامه نویسی برای آمار در جهان است. این انتخاب را دانشمند داده است و توسط یک جامعه پر جنب و جوش و با استعداد از همکاران پشتیبانی می کند. R در دانشگاه ها تدریس می شود و در برنامه های کاربردی مهم کسب و کار مؤثر است. این آموزش طراحان سایت زنجان به شما برنامه ریزی R همراه با نمونه های مناسب در مراحل ساده و آسان آموزش می دهد.

Source

طراحی سایت شرکتی زنجانطراحی سایت فروشگاهی زنجانبهینه سازی سایت زنجان

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *