دامنه سطح دوم چیست؟

دامنه سطح دوم چیست؟Reviewed by صبا شادروز on Sep 8Rating: 5.0نکاتی درباره انتخاب دامنه سطح دوم | مرکز طراحی سایت زنجاندامنه سطح دوم چیست؟ نام دامنه سطح بالا؟ چگونه می توانم از ثبت نام دامنه استفاده کنم؟سوالات ادامه دارد برای یافتن جواب آنها مقاله ما را دنبال کنید

نکاتی درباره انتخاب دامنه

دامنه سطح دوم چیست؟ نام دامنه سطح بالا؟ چگونه می توانم از ثبت نام دامنه استفاده کنم؟ پسوند دامنه؟ زیر دامنه؟ سوالات ادامه دارد و ادامه می یابد برای یافتن جواب آنها مقاله ما را دنبال کنید

وقتی به طور فعال وب را جستجو می کنید ، احتمالاً دو بار در مورد نام دامنه فکر نمی کنید. این فقط نامی است که در مرورگر وب خود تایپ می کنید ، یا پیوندی که از نتایج جستجو روی آن کلیک می کنید.

اما ، هنگامی که شروع به تحقیق در مورد نام دامنه برای وب سایت جدید خود می کنید ، خواهید دید که موارد زیادی در پشت صحنه اتفاق می افتد. به علاوه ، بسیاری از اصطلاحات فنی و سؤالاتی وجود دارد که می خواهید بین آنها مرتب سازی کنید.

دامنه سطح دوم چیست؟ نام دامنه سطح بالا؟ چگونه می توانم از ثبت نام دامنه استفاده کنم؟ پسوند دامنه؟ زیر دامنه؟ سوالات ادامه دارد و ادامه می یابد.

خوشبختانه ، این اصطلاحات آنقدر پیچیده نیستند که در ابتدا فکر کنید. در این مقاله به این سؤال می پردازیم که دامنه سطح دوم چیست؟ در پایان این پست ، شما دقیقاً می فهمید که یک دامنه سطح دوم چیست ، چرا مهم است ، ارتباط آن با سایر بخش های یک نام دامنه و در آخر ، نکاتی درباره انتخاب دامنه کامل.

نام دامنه چیست؟

ابتدا ، ما با اصطلاحی که احتمالاً با آن آشنا هستید ، شروع خواهیم کرد

– نام دامنه: نام دامنه همان چیزی است که برای دسترسی به یک وب سایت در مرورگر اینترنت خود تایپ می کنید. به عنوان آدرس خانه خود به آن فکر کنید.

برای اینکه افراد به خانه شما بیایند ، باید آدرس منحصر به فرد خانه خود را به آنها بدهید. مشابه آن چیری که در وب سایت شماست. برای دسترسی افراد به سایت شما ، به دامنه مربوط به وب سایت شما نیاز دارند.

در سطح فنی ، نام دامنه شما در جای آدرس IP قرار دارد. قبل از ایجاد سیستم نام دامنه ، برای دسترسی به یک وب سایت باید شماره سری های پیچیده ای را تایپ کنید.

امروزه ، آدرس IP هنوز از نظر فنی وجود دارد. با این حال ، به جای این که بخواهید آن رشته اعداد را به خاطر بسپارید ، فقط باید نام دامنه را بخاطر بسپارید. بنابراین ، به جای تایپ کردن چیزی مانند 32.55.76.77 ، فقط ‘zanjansite.com’ و voila را وارد می کنید و به سایت وارد می شوید.

URL چیست؟

احتمالاً قبلاً اصطلاح URL را شنیده اید. این اغلب مترادف با اصطلاحاتی مانند دامنه و نام دامنه استفاده می شود. اما ، در واقع دقیقاً یکسان نیست .

URL مخفف Uniform Resource  Locator است و به کل رشته های حروف و اعداد در یک آدرس وب اشاره دارد. بنابراین ، می تواند 

 مانند ‘https://www.zanjansite.com/domains’ ساده باشد ، یا می تواند پیچیده تر مانند ‘https://www.zanjansite.com/blog/how-to-create-a-website / ‘

URL کل مکان یک صفحه ، پست یا پرونده رسانه ای واقع در سرور شما را نشان می دهد. همانطور که به زودی یاد خواهید گرفت ، دامنه سطح دوم بخش کوچکی از URL کلی است.

دامنه سطح دوم چیست؟

دامنه سطح دوم چیست؟

چندین قسمت برای نام دامنه وجود دارد  اما ، اکنون بیایید به مهمترین بخش یک نام دامنه – دامنه سطح دوم – توجه کنیم.

وقتی در حال جستجو برای نام دامنه در ثبتگر دامنه هستید ، در واقع در جستجوی دامنه سطح دوم هستید.

این به یادماندنی ترین قسمت از نام دامنه شما است و جنبه ای را که می خواهید نام تجاری خود را در اطراف خود بسازید ، نشان می دهد. در ‘zanjansite.com’ ، ‘زنجان سایت’ دامنه سطح دوم است. دامنه سطح دوم بخشی از دامنه شماست که افراد بیشتر آن را به خاطر خواهند آورد. 

درک تمام قسمت های یک نام دامنه
چند قطعه متحرک وجود دارد که باید قبل از انجام ثبت دامنه آنها را مرتب کنید. مهمترین بخش دامنه سطح دوم شماست ، اما به یک دامنه سطح بالا نیز نیاز دارید.

در برخی موارد ، شما همچنین ممکن است بخواهید یک دامنه فرعی را به دامنه اصلی خود اضافه کنید ، بنابراین ما این رابطه را نیز برجسته خواهیم کرد.

1. دامنه سطح دوم

دامنه سطح دوم در ‘zanjansite.com’ ، ‘زنجان سایت’ است. مطمئناً مهمترین قسمت از نام وب سایت ها ، اما به تنهایی کار نخواهد کرد.

به عنوان مثال ، اگر ‘zanjansite’ را فقط در مرورگر وب خود وارد کنید ، به جای یک نام دامنه به عنوان یک کلید واژه جستجو می شود. فقط با افزودن نام دامنه سطح بالا ، آن را به یک نام دامنه واقعی تبدیل می کنید.

2. نام دامنه سطح بالا

دامنه سطح بالا (TLD) بخشی از دامنه در سمت راست دامنه سطح دوم است. با ‘zanjansite.com’ دامنه سطح بالا ‘com’ خواهد بود.

شاید در مورد اینکه چرا بخشی به آن TLD خوانده می شود کمی گیج باشید. اما وقتی به این فکر می کنید که چگونه مرورگرهای وب نام دامنه را می خوانند ، منطقی است. وقتی انگلیسی می خوانیم ، از چپ به راست می خوانیم ، بنابراین فرض می کنیم مرورگرها همین کار را انجام می دهند.

اما هنگام خواندن نام دامنه ، مرورگر وب آن را از راست به چپ می خواند ، بنابراین دامنه سطح بالا اولین چیزی است که می خواند.

اکنون ، انتخاب دامنه سطح بالا نیز بسیار مهم است ، شما باید ده ها دامنه مختلف سطح بالا را انتخاب کنید. برخی از این موارد مخصوص کشور هستند ، مانند .co.uk یا .co.au. در حالی که برخی دیگر به سازمانهای خاص مانند .org و .edu یا ir. مربوط هستند و برخی از آنها فقط سرگرم کننده هستند ، مانند .bike یا .beer.

وقتی در HostGator نام دامنه را جستجو می کنید ، می توانید انواع مختلفی از پسوندهای نام دامنه مختلف را انتخاب کنید:

حتی اگر برنامه افزودنی مورد نظر در دسترس نباشد ، ممکن است بتوانید مطلبی را پیدا کنید که مناسب تر باشد!

3. زیر دامنه
یک دامنه فرعی جنبه ای از نام دامنه شما است که به دامنه سطح دوم شما مربوط می شود. به عنوان مثال ، اگر می خواهید برای وبلاگ شرکت خود یک زیر دامنه ایجاد کنید ، به نظر می رسد این ‘blog.mysite.com’ باشد.

Subdomains برای اهداف مختلف ایجاد می شود ، اما در اینجا متداول ترین آنها ذکر شده است:

  • طراحی مجدد وب سایت شما: وب سایت جدید خود را در زیر دامنه می سازید ، بنابراین می توانید آن را در زمان واقعی آزمایش کنید.
  • سازمان سایت شما: یک بخش جداگانه از سایت خود ایجاد می کنید که به یک سازمان منحصر به فرد نیاز دارد ، مانند یک بخش پشتیبانی یا پایگاه دانش.
  • وبلاگ یا فروشگاه آنلاین: شما یک وبلاگ یا فروشگاه آنلاین جداگانه ایجاد می کنید که مربوط به دامنه اصلی شما است ، اما به یک تنظیم CMS یا CMS بی نظیر نیاز دارد.

توجه داشته باشید که برای استفاده از زیر دامنه ، ابتدا به یک نام دامنه اولیه نیاز دارید.

اهمیت انتخاب دامنه مناسب سطح دوم


دامنه سطح دوم شما چهره برند آنلاین شما خواهد بود. به شرکتهایی مانند Amazon ، Google ، Zillow و Zappos فکر کنید. همه این مارک ها با دامنه های سطح دوم خود مترادف هستند: amazon.com ، google.com ، zillow.com و zappos.com.

در اینجا مهمترین دلایلی که باید مدتی را صرف یافتن نام دامنه کامل سطح دوم کنید:

1. این اولین برداشت بازدید کننده شماست

لحظه ای که یک بازدید کننده در سایت شما وارد شود ، در مورد قابلیت اطمینان وب سایت شما تصمیم گیری های کمی را ارائه می دهد. دامنه شما در این امر نقش بسزایی دارد. اگر نام دامنه

ای با صدای اسپم یا دامنه ای دارید که به بقیه سایت شما مربوط نمی شود ، احتمالاً بازدیدکنندگان زیاد نیستند. اطمینان حاصل کنید که نام دامنه شما ، به خصوص دامنه سطح دوم شما ، کیفیتهای

مثبت در مورد سایت شما را برقرار می کند.

2. این مارک آنلاین شماست

نام سایت شما اغلب مترادف با URL شماست. در مورد مارک هایی مانند گوگل و آمازون در بالا فکر کنید. در گوگل ، دامنه سطح دوم حتی با گذشت زمان به فعل تبدیل شده است – فقط آن را گوگل کنید.

دامنه مناسب می تواند مارک تجاری شما را آسانتر کند. دامنه سطح دوم را انتخاب کنید که گیج کننده و دشوار باشد و به خاطر سپردن آن ، آگاهی از نام تجاری شما در وب بسیار دشوار خواهد بود.

3. این می تواند به SEO کمک کند

در بعضی موارد ، نام دامنه شما حتی می تواند به SEO شما کمک کند. این بدان معنا نیست که باید یک دامنه با مطابقت دقیق پیدا کنید ، زیرا این دیگر لازم نیست. اما ، شما می توانید یک کلمه کلیدی یا دو مورد را در اختیار داشته باشید که به بازدید کنندگان کمک می کند تا ضمن بهبود شانس خود برای رتبه بندی ، سایت شما را بدانند.

به عنوان مثال ، SafeHome.org سایتی است که راهنمایی و بررسی درباره حفظ امنیت خانه و خانواده را ارائه می دهد ، در حالی که OutdoorGearLab.com سایتی است که محصولات را برای به دست آوردن بیشترین تجربه در فضای باز خود بررسی می کند.

دامنه های مهمتر از همه شامل کلمات کلیدی است که به شما کمک می کند تا هنگام ایجاد یک دامنه با نام تجاری ، سایت را در مورد سایت مورد نظر قرار دهد.

نکاتی درباره انتخاب دامنه عالی سطح دوم


اکنون که می دانید دامنه سطح دوم چیست و نقشی که در URL و نام کلی دامنه شما بازی می کند ، بیایید برای راهنمایی درباره چگونگی انتخاب دامنه مناسب ، به برخی نکات مراجعه کنیم.

1. کوتاهتر ، بهتر

به عنوان یک قاعده کلی ، هرچه نام دامنه شما کوتاهتر باشد ، بهتر است. اکنون ، تقریباً تمام کلمات مختصر فرهنگ لغت گرفته شده است ، اما می توانید با ترکیب چندین کلمه یا حذف حروف خاص از یک کلمه خلاق باشید ، در حالی که هنوز هم همان معنی را منتقل می کنید. این یک تاکتیک بسیار محبوب برای بسیاری از راه اندازی های اینترنتی است.

اگر نمی توانید چیزی کوتاه پیدا کنید ، حداقل آن را به یاد داشته باشید ساده و آسان کنید.

2. آسان به خاطر سپردن

اگر نام دامنه را بخاطر نبسپارید ، یا کلمه ای را انتخاب می کنید که به طور معمول نادرست است ، می توانید در ساخت یک سایت به یاد ماندنی کار سختی داشته باشید. تصور کنید  کسی که قصد دارد به وب سایت شما مراجعه کند ، اما در نهایت با وب سایت کاملاً متفاوتی مواجه می شود ، فقط به این دلیل که آن را  اشتباه انتخاب کرده است!

به وب سایتهایی مانند Facebook ، IGN ، CNN و Twitter فکر کنید. همه اینها کلمات و اختصاری هستند که در ذهن شما هک میشوند.

به عنوان یک قانون خوب ، اگر شما مجبور هستید نام دامنه خود را برای سایر افراد هجی کنید ، بسیار پیچیده است.

بیشتر بخوانید >> چه چیزی باعث می شود تلفن هوشمند شود؟

3. از شخصیت های پیچیده خودداری کنید

در راستای قاعده فوق ، دامنه شما فقط باید از حروف استفاده کند. با استفاده از اعداد و دیگر شخصیت های خاص مانند hyphens ،که به یاد آوردن آن سخت تر است.

به علاوه ، اگر دامنه شما چیزی شبیه به ‘best-dog-toys-2-day.com’ باشد ، ایجاد یک نام تجاری واقعی به یاد ماندنی چالش برانگیز خواهد بود.

این مسئله به دلیل توضیح نام دامنه شما به شخصی برمی گردد. اگر آنها نمی توانند به طرز شهودی حدس بزنند که چگونه می خواهند دامنه را در مرورگر خود تایپ کنند ، باید واقعاً آن را ساده کنید.

4- دامنه بلند مدت را انتخاب کنید


وقتی می خواهید نام دامنه را ثبت کنید ، از خود بپرسید ، ‘آیا شما هنوز از استفاده آن  دامنه سالها هیجان زده می شوید؟’ به انتخاب نام دامنه خود به عنوان یک رابطه بلند مدت فکر کنید.

تغییر دامنه شما می تواند یک دردسر واقعی باشد. این کاری است که می خواهید در صورت امکان از انجام آن خودداری کنید.

همچنین می خواهید در مورد آینده سایت خود فکر کنید.

به عنوان مثال ، اگر به دنبال راه اندازی وب سایتی اختصاص داده شده برای دوچرخه سواری در کوهستان هستید ، می توانید دامنه ای مانند ‘bikingescape.com’ را انتخاب کنید. ، کوله پشتی ، و سایر مناطق فعالیت در فضای باز ، پس از آن دامنه ای مانند ‘فضای بیرونی.com’ بسیار معنادار تر خواهد بود.

به جایی فکر کنید که می خواهید سایت شما در چند سال قرار داشته باشد و بر این اساس دامنه سطح دوم خود را انتخاب کنید.

5. جستجوی علائم تجاری و حساب های رسانه های اجتماعی
نکته نهایی ارتباط کمتری با دامنه شما و بیشتر در مورد نام تجاری کلی شما ندارد.

قبل از اینکه ماشه را بر روی یک  نام دامنه بکشید تا ببینید آیا می توانید هر دسته از رسانه های اجتماعی را به همراه علائم تجاری موجود نیز ثبت کنید.

برای جلوگیری از سردرد قانونی ، می توانید از ابزاری مانند Knowem استفاده کنید ، که از طریق ده ها شبکه محبوب رسانه های اجتماعی جستجو خواهد کرد تا ببینید دامنه شما به عنوان دسته موجود است یا خیر. بعلاوه ، آن را از طریق هر مارک تجاری موجود نیز جستجو می کند.

شما می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید ، اما ابزار فوق باعث صرفه جویی در وقت شما می شود.

منبع

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *