پاسخ به ۱۶ سؤال اساسی بهینه سازی که در ذهنتان دارید

پاسخ به ۱۶ سؤال اساسی بهینه سازی که در ذهنتان داریدReviewed by صبا شادروز on Jan 7Rating: 5.0پاسخ به ۱۶ سؤال اساسی بهینه سازی که در ذهنتان دارید | مرکز طراحی سایت زنجان بهینه سازی موتور جستجو ,و یا سئو چیست؟ نحوه انجام صحیح آن چگونه است ؟ در این مقاله به تمام سوالاتی که درباره ی سئو در ذهنتان دارید پاسخ دادیم

سوالات رایج در بهینه سازی

وقتی برای اولین بار کار سئو را شروع کردم ، فکر کردم که می دانم SEO چیست؟ من می دانستم که این به معنای بهینه سازی موتور جستجو است. و می دانستم که هرچه سئو شما بهتر باشد ، در موتورهای جستجو رتبه بالاتری خواهید داشت. اما در واقع چیزهای زیادی وجود دارد که نمی دانستم و حتی نمی دانم 

بنابراین بیایید در مورد همه چیزهای سئو که و تمام سوالاتی که در طول این مسیر برایم ایجاد شده صحبت کنیم ، . امیدوارم اگر با هر یک از این سؤالات که ظاهراً ساده هستند ،مواجه شده اید به پاسخ سوال هایتان برسید.

1) سئو چیست؟

SEO مخفف بهینه سازی موتور جستجو است. این به تکنیک هایی گفته می شود که به وب سایت شما در نتایج جستجوی ارگانیک برای افرادی که به دنبال برند ، محصول یا خدمات شما از طریق موتورهای جستجو مانند Google ، Bing و Yahoo هستند ، کمک میکند. 

2) تفاوت بین نتایج ارگانیک و تبلیغات چیست؟

نتایج ارگانیک ، نتایجی است که به صورت رایگان و براساس الگوریتم در موتورهای جستجو ظاهر می شود. نتایج بدست آمده توسط تبلیغات در بالای صفحه یا قسمت بالای صفحه ظاهر می شود. این پیوندهایی است که تبلیغ کنندگان برای نمایش در موتورهای جستجوگر مختلف هزینه می کنند.

تفاوت بین نتایج بهینه سازی ارگانیک و تبلیغات چیست؟

3) توضیحات متا چیست و آیا آنها هنوز اهمیت دارند؟
توضیحات متا متنی است که در زیر صفحه شما در نتیجه موتور جستجو ظاهر می شود و توضیح می دهد که صفحه درباره چیست؟

توضیحات متا هنوزهم مهم هستند ، فقط به همان روشی که قبلاً استفاده میشد دیگر استفاده نمیشود. آنها قبلاً مکانی برای بهینه‌سازی کلمات کلیدی بودند تا خزندگان بتوانند درباره محتوای صفحه شما اطلاعات بیشتری کسب کنند. اکنون ،میتوانید شما چیزی قانع کننده بنویسید که باعث شود خوانندگان بخواهند کلیک کنند ، بنابراین می توانید نرخ تبدیل  نتایج SERP به وب سایت خود را بهبود بخشید.

4) آیا باید نام دامنه خود را با کلمات کلیدی بهینه کنم ؟

دامنه اصلی شما فقط به دلیل بهینه سازی کلمه کلیدی نباید شامل یک کلمه کلیدی باشد – که در واقع می تواند به SEO شما آسیب برساند. 

5) چگونه می توانم تعداد صحیح کلمات کلیدی در صفحه استفاده کنم؟

متأسفانه ، من نمی توانم دقیقاً تعداد صحیح کلمات کلیدی در صفحه را به شما بگویم ، زیرا این روش اشتباهی برای فکر کردن در مورد بهینه سازی کلمات کلیدی است.

 در حقیقت ، استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی بارها و بارها می تواند به دلیل ‘چگالی زیاد کلمات کلیدی’ باعث میشود که غیر طبیعی به نظر برسید. فقط خواننده را در خاطر داشته باشید و فقط در صورت نیاز از کلمات کلیدی استفاده کنید. شما فرصتهای طبیعی کافی برای درج کلمات کلیدی پیدا خواهید کرد که حتی لازم نیست نگران تراکم کلمات کلیدی باشید.

6) تفاوت بین پیوندهای داخلی و ورودی چیست؟

پیوندهای داخلی پیوندهایی در سایت شما هستند که به صفحه دیگری در سایت شما می روند. پیوندهای ورودی سایر وب سایتهایی هستند که به محتوای شما پیوند میدهند. هر دو برای سئو ارزشمند هستند.

7) در هر صفحه از محتوا به چه تعداد پیوند داخلی نیاز دارم؟

دقیقاً مانند اینکه باید از قرار دادن بیش از حد بسیاری از کلمات کلیدی در محتوای خود اجتناب کنید ، باید از قرار دادن لینک های زیادی در محتوای خود نیز خودداری کنید. آنها را فقط در مواردی قرار دهید که باعث بهبود تجربه خواننده شود.

8) آیا برای انجام سئو خود نیاز به دانستن کد هستم؟

نیازی به دانستن نحوه کدگذاری برای هر عنصر بهینه سازی جستجو نیست. برخی از تاکتیک های پیشرفته تر SEO وجود دارد که شما نیاز به یک درک اساسی از کد برای آن دارید ، اما برای هر قسمت لازم نیست.

9) robots.txt چیست؟

این صفحه ای است که اطلاعات مربوط به صفحاتی را که یک شرکت می خواهد گوگل آن ها را ایندکس یا بررسی کند را به موتورهای جستجو می دهد. 

10) پرونده sitemap.xml چیست؟

این پرونده نمایه ای از تمام صفحات سایت شماست. این یک مرجع سریع از مطالبی برای موتورهای جستجو است که می خواهید ایندکس شوند.

11) تفاوت بین ایندکس و خزیدن چیست؟

وقتی موتورهای جستجو محتوای وب سایت شما را جستجو می کنند ، سایت شما را خزنده , بررسی می کنند. وقتی سایت شما را خزنده می کنند ، محتوا را فهرست می کنند که در موتور جستجو ظاهر می شود. با این حال ، نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که همه محتوای ایندکس نمی شوند. موتورهای جستجو وقتی روند خزیدن را طی می کنند ، محتوای خود را انتخاب می کنند و آنها را فهرست نمی کنند.

12) چگونه می توانم ببینم صفحات ایندکس شده کدامند؟

با تایپ کردن در سایت : www.YOURDOMAIN.com میتوانید صفحاتی را که ایندکس شدند پیدا کنید.

13) چرا به تصاویر alt نیاز دارید؟

موتورهای جستجو نمی توانند تصاویر را بخوانند ، اما می توانند متن را بخوانند. متن alt به آنها کمک می کند تا دریابند که تصاویر درمورد چیست. به علاوه ، اگر یک صفحه به دلایلی بارگیری نشود ، مردم هنوز می توانند با خواندن متن alt متوجه شوند که تصویردرمورد چیست؟

14) بعد از چه مدتی میتوانید نتایج گوگل را ببینید؟

چند عامل مختلف برای پاسخ این سوال وجود دارد. این لیست شامل:

  • چقدر محتوا ایجاد می کنید
  • کیفیت محتوا
  • اینکه شما یک سایت بزرگ یا کوچک با قدرت دامنه قوی یا ضعیف هستید

بیشتر بخوانید >> 5 روش معمول SEO که باید امروز از انجام آنها خودداری کنید


اگر موتورهای جستجو به طور مرتب در حال خزیدن سایت شما هستند ، یک سایت بزرگ می تواند در دو روز نتیجه را ببیند. سایت های کوچکتر احتمالاً طولانی تر به طول می انجامند زیرا آنها کمتر از سایت های بزرگ بررسی میشوند. قبل از اینکه فکر کنید استراتژی SEO خود را تغییر می دهید حداقل یک هفته صبر کنید حتی بهتر است نزدیک به یک ماه صبر کنید حتی اگر تازه کار سئو را شروع کردید این مدت بیشترهم میشود.

15) آیا برای انجام سئو من باید شخصی را استخدام کنم؟

استخدام شخصی در داخل یا خارج از کشور برای انجام سئوی شما می تواند مفید باشد ، اما در صورتی که آن شخص در واقع قوانین مدرن سئو را نشناسد نیز می تواند خطرناک باشد.

16) هدف شما براس انجام سئو چیست؟

وقتی به هدف خود برای سئو فکر می کنید ، فقط به تعداد بازدیدهای وب سایت خود فکر نکنید. به بازاریابی و اینکه چقدر ترافیک با کیفیت به وب سایت شما می رسد فکر کنید. همانطور که اهداف خود را ایجاد می کنید ، در نظر بگیرید ترافیک عمومی در مقابل ترافیک با کیفیت برای شما چه معنایی دارد.

نتیجه

این ها برخی از سوال هایی است که ممکن است بر ذهن افراد مبتدی و حتی متخصصین سئو برسد . امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *