چه چیزی باعث می شود تلفن هوشمند شود؟

چه چیزی باعث می شود تلفن هوشمند شود؟Reviewed by صبا شادروز on Aug 31Rating: 5.0چه چیزی باعث می شود تلفن هوشمند شود؟ | مرکز طراحی سایت زنجانچگونه یک تلفن هوشمند با تلفن همراه متفاوت است و چه چیزی باعث می شود آنقدر هوشمند باشد؟ در این مقاله پاسخ این سوالات را توضیح میدهیم

تلفن هوشمند

احتمالاً اصطلاح تلفن هوشمندی را شنیده اید که می شنوید. اما اگر تاکنون دقیقاً به این فکر کرده اید که یک تلفن هوشمند چیست ، خوب ، تنها نیستید. چگونه یک تلفن هوشمند با تلفن همراه متفاوت است و چه چیزی باعث می شود آنقدر هوشمند باشد؟

به طور خلاصه ، تلفن هوشمند دستگاهی است که به شما امکان برقراری تماس تلفنی می دهد ، اما همچنین ویژگی هایی را اضافه می کند که در گذشته می توانستید فقط در یک دستیار دیجیتال شخصی یا یک رایانه بیابید – مانند توانایی ارسال و دریافت ایمیل. و اسناد را ویرایش کنید. بنابراین ، در اصل به اینترنت متصل شده و در نتیجه خدمات شخصی سازی شده را ارائه می دهد. (بعضی افراد فکر می کنند که اینگونه تلفن می تواند از شما جاسوسی کند.)

اما برای درک واقعی یک تلفن هوشمند ، و اینکه آیا شما یکی از آنها را داشته باشید ، در ابتدا تلفنهای همراه و دستیاران دیجیتال شخصی (یا PDA) وجود داشتند. تلفن های همراه برای برقراری تماس در حالی که PDA ها ، مانند Palm Pilot ، به عنوان سازمان دهنده های شخصی و قابل حمل استفاده می شدند. PDA می تواند اطلاعات تماس و لیست های انجام شده شما را ذخیره کند و می تواند با رایانه شما همگام شود.

سرانجام ، PDA ها اتصال بی سیم به دست آوردند و توانستند ایمیل ارسال و دریافت کنند. در همین حال ، تلفن های همراه نیز قابلیت پیام رسانی را بدست آوردند. PDA ها سپس ویژگی های تلفن همراه را اضافه کردند ، در حالی که تلفن های همراه ویژگی های بیشتری مانند PDA (و حتی رایانه) اضافه می کنند. نتیجه این گوشی هوشمند بود.

ویژگی های کلیدی تلفن هوشمند

ویژگی های کلیدی تلفن هوشمند
در حالی که تعریف استانداردی از اصطلاح تلفن های هوشمند در سراسر صنعت وجود ندارد ، ما فکر کردیم که مفید باشد این نکته را بیان کنیم که ما ، در اینجا در Lifewire.com ، به عنوان یک تلفن هوشمند تعریف کنیم و یک تلفن همراه را در نظر بگیریم. در اینجا ویژگی هایی که مورد بررسی قرار می دهیم:

سیستم عامل
به طور کلی ، یک تلفن هوشمند مبتنی بر یک سیستم عامل خواهد بود که به آن امکان اجرای برنامه ها را می دهد. آی فون اپل iOS را اجرا می کند ، و تلفن های هوشمند بلک بری سیستم عامل بلک بری را اجرا می کنند. سایر دستگاه ها سیستم عامل اندروید Google ، WebOS HP و Windows Phone مایکروسافت را اجرا می کنند.

برنامه ها
در حالی که تقریباً تمام تلفن های همراه نوعی نرم افزار را شامل می شوند (حتی ابتدایی ترین مدل های این روزها شامل یک دفترچه آدرس یا به نوعی مدیر تماس با ما هستند) ، یک تلفن هوشمند توانایی انجام کارهای بیشتری را خواهد داشت. این ممکن است به شما امکان دهد اسناد Microsoft Office را ایجاد و ویرایش کنید – یا حداقل پرونده ها را مشاهده کنید. معمولاً به شما امکان می دهد برنامه هایی مانند مدیران مالی شخصی و تجاری ، دستیاران شخصی مفید یا تقریباً هر چیز دیگری را بارگیری کنید. احتمالاً به شما امکان می دهد عکس بگیرید ، ویرایش کنید ، مسیرهای رانندگی را از طریق GPS دریافت کنید ، و یک لیست پخش از آهنگ های دیجیتالی ایجاد کنید.

دسترسی به وب


تلفن های هوشمند بیشتری به لطف رشد شبکه های داده 4G و 3G و همچنین اضافه شدن پشتیبانی Wi-Fi به بسیاری از گوشی ها می توانند به سرعت بیشتری به وب دسترسی پیدا کنند. در حالی که همه تلفن های هوشمند دسترسی به سرعت بالا به وب ندارند ، همه آنها نوعی دسترسی را ارائه می دهند. داستان کوتاه بلند ، می توانید از تلفن هوشمند خود برای مرور وب سایت های مورد علاقه خود استفاده کنید.

صفحه کلید QWERTY
طبق تعریف ما ، یک تلفن هوشمند دارای صفحه کلید QWERTY است. این بدان معنی است که کلیدها به همان شکلی که در صفحه کلید رایانه شما قرار دارند گذاشته شده اند – نه به ترتیب حروف الفبا در بالای صفحه کلید عددی ، جایی که برای وارد کردن A ، B ، یا C باید شماره 1 را ضربه بزنید. این صفحه کلید می تواند سخت افزاری باشد (کلیدهای فیزیکی که روی آن تایپ می کنید) یا نرم افزار (روی صفحه لمسی ، مانند آنچه در iPhone پیدا خواهید کرد).

بیشتر بخوانید >> 8 اصول طراحی وب سایت خوب  

پیام رسانی
همه تلفن های همراه می توانند پیام های متنی ارسال و دریافت کنند ، اما آنچه تلفن هوشمند را از هم جدا می کند ، رسیدگی به ایمیل آن است. یک تلفن هوشمند می تواند با حساب شخصی و به احتمال زیاد حساب ایمیل حرفه ای شما همگام شود. اکثر تلفن های هوشمند می توانند از چندین حساب ایمیل پشتیبانی کنند. موارد دیگر شامل دسترسی به برنامه های پیام رسان فوری محبوب است.

تلفن به سرعت در حال تغییر
اینها فقط برخی از ویژگیهایی است که باعث می شود تلفن هوشمند هوشمند شود. فناوری اطراف تلفن های هوشمند و تلفن های همراه به طور مداوم در حال تغییر است. آنچه امروز یک تلفن هوشمند محسوب می شود ممکن است تا هفته آینده ، ماه آینده یا سال آینده تغییر کند. با ما همراه باشید!

منبع

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *