10دلیل عدم موفقیت پروژه های نرم افزاری

10دلیل عدم موفقیت پروژه های نرم افزاریReviewed by صبا شادروز on Jul 16Rating: 5.010 دلیل عدم موفقیت پروژه های نرم افزاری | مرکز طراحی سایت در زنجانپروژه های نرم افزاری میتوانند به دلایل مختلف شکست بخورند ما در این مقاله 10 دلیل عدم موفقیت پروژه های نرم افزاری و راه حل های آن را توضیح میدهیم

 چرا پروژه های نرم افزاری شکست میخورند ؟

احتمال شکست پروژه های نرم افزاری را می توان به دلایل مختلف : هزینه ها، برنامه ریزی و مسائل مربوط به کیفیت و / یا دستیابی به اهداف اشاره کرد.

این تهدید جدی برای شرکت هایی است که مایل به خارج کردن نیازهای توسعه نرم افزار خود هستند، زیرا عدم مدیریت پروژه های نرم افزاری اغلب زیان های زیادی را در زمان و پول ایجاد می کند. و می تواند اثرات مخرب رشد و توسعه شرکت داشته باشد.

1. فریم های زمانی و بودجه نامعتبر

مشتریان همیشه مشتاق پروژه های خود هستند – در زمان و حتی قبل از زمان تعیین شده  در اغلب موارد، این علاقه مشتری، منجر به  این میشود که توسعه دهندگان  به یک دوره زمانی نسبتا کوتاه تر و غیر واقعی و غیر قابل مذاکره برای تحویل پروژه در مقادیر کم موافقت کنند.
در نتیجه، برنامه نویسان قادر به ارائه پروژه در زمان نیستند.

آیا در همه مورد نیاز بود؟

 چرا پروژه های نرم افزاری شکست میخورند ؟
 چرا پروژه های نرم افزاری شکست میخورند ؟

این یک دغدغه شگفت انگیزی است که به شکست پروژه های نرم افزاری منجر می شود، در درجه اول در سازمان های کم توافق و غیر ارزیابی که رهبری ندارند.
به خوبی شناخته شده است که برخی از پروژه ها واقعا منابع فشرده هستند و می توانند هدف کلی سرمایه گذاری در زمان و پول در توسعه نرم افزار را شکست دهند.

کمبود ارتباطات

عدم ایجاد کانال های ارتباطی موثر و محیط مشارکتی یکی دیگر از جنبه های کلیدی است . با توجه به این، ایده ها و یا جریان های فرایند از بین می روند و منجر به عدم پیش نمایش و تعامل بین پروژه های فعال پروژه و توسعه دهندگان می شود.
در بعضی موارد، فرضیه های استاندارد ممکن است منجر به سوء تفاهم شود زیرا ممکن است استانداردها منجر به شکست نرم افزار تجاری شوند.

بدون مشارکت کاربر نهایی

اگر دیدگاه کاربر در هنگام توسعه فناوری اطلاعات مورد توجه قرار نگیرد، قطعا برای مشکل به آن نیاز دارید. بنابراین عدم پیدا کردن و مشارکت کاربران مناسب برای شرکت در فرآیند توسعه نرم افزار بسیار فاجعه آمیز است.

دلیل عدم موفقیت پروژه های نرم افزاری
دلیل عدم موفقیت پروژه های نرم افزاری

عدم دیدن تصویر بزرگتر

این می تواند یکی از دلایل اصلی شکست یک پروژه نرم افزاری باشد. عدم اطمینان پیش بینی یا سهامداران می تواند دلیل بزرگی برای ناکامی در دیدن تصویر بزرگتر در توسعه نرم افزار باشد.
در نهایت این نیز به ما اهمیت بررسی شکست یک پروژه نرم افزاری را قبل از شروع یک پروژه جدید می گوید.

تعقیب فناوری

برخی از مدیران به مزایای استفاده از آخرین فن آوری موجود فریب خورده اند و سعی می کنند از آن برای پروژه های در حال انجام خود استفاده کنند. این باعث می شود تا آنها از برنامه ریزی انجام شده در مرحله طراحی گرایش پیدا کنند. این منجر به شکست کل سیستم، تغییر در اهداف یا عدم تکمیل پروژه در زمان می شود.

خرابی توسعه

خرابی توسعه
خرابی توسعه

خرابی های توسعه یکی از مشارکت کنندگان اصلی پروژه های به چالش کشیده یا شکست خورده است. عوامل اصلی که منجر به شکست پروژه نرم افزار می شوند عبارتند از: اشکال یا خطای برنامه، عوامل محیطی، زیرساخت ها یا نقص نرم افزار، ویروس، هکر، خطای شبکه / سخت افزار و خطای اپراتور.

عدم ارزیابی دوره ای

فقدان ارزیابی های ارایه شده توسط مشتری و توسعه دهنده، و عدم موفقیت در ارزیابی نقاط عطف، منجر به ارزیابی نامناسب می شود که منجر به شکست های جبران ناپذیر یا فاجعه بار می شود.

عدم تست کیفیت

در اکثر پروژه ها، اهمیت دادن به برنامه نویسی به آزمایش ها داده نمی شود. تسلط صادقانه برای تضمین یکپارچگی و نقش بیشتر در کل چرخه حیات توسعه نرم افزار. آزمایش گاه به گاه، آزمایش در محیط های غیر زمان واقعی، برای تست های شکست انجام می شود.
شرکت های Bolder تست پروژه های خود را تحت محیط های تولید زندگی می کنند.

منبع : طراحان سایت زنجان 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *