تأخیر شبکه چیست؟

تأخیر شبکه چیست؟Reviewed by صبا شادروز on Oct 23Rating: 5.0تأخیر شبکه چیست و چگونه کاهش میابد ؟؟ | مرکز طراحی سایت زنجان تأخیر شبکه زمانی است که یک بازدید کننده سایت برای اتصال به وب سرور شما برای پردازش سرور شروع به ارسال داده می کند که در این مقاله به طور کامل توضیح دادیم

تأخیر شبکه 

با تأخیر در میلی ثانیه اندازه گیری می شود ، تأخیر شبکه زمانی است که یک بازدید کننده سایت برای اتصال به وب سرور شما ، برای پردازش سرور شروع به ارسال داده می کند. چندین عامل در تأخیر تأثیر می گذارد ، از جمله:

  • عملکرد سرور – بین معیارهای عملکرد سرور از جمله سرعت سرور ، سخت افزار مورد استفاده (مانند درایوهای HDD / SDD) و RAM available موجود و تأخیر سایت شما ارتباط وجود دارد.
  • سفرهای دور – سفری دور مسافرتی است که توسط یک درخواست شی (به عنوان مثال ، پرونده های HTML ، شیوه نامه ها و فایل های اسکریپت) به وب سرور خود برگشته و به کاربر باز می گردد. زمان سفر دور (RTT) در درجه اول تحت تأثیر فاصله بین سرور و کاربر ، و همچنین تعداد نقاط واسطه ای است که از طریق آن یک اتصال حرکت می کند.

تغییر جزئی در تأخیر می تواند تأثیر قابل ملاحظه ای بر زمان بارگذاری صفحه و تجربه کاربر (UX) داشته باشد. این امر به ویژه در مورد وب سایت های تجاری (به عنوان مثال سایت های تجارت الکترونیکی) صحیح است ، جایی که تأخیر بالا می تواند عملکرد کلی و در نتیجه UX را به میزان قابل توجهی تحت تأثیر قرار دهد.

اندازه گیری تأخیر شبکه

اندازه گیری تأخیر شبکه معمولاً با استفاده از یکی از روش های زیر انجام می شود:

  • زمان سفر دور (RTT) – محاسبه شده با استفاده از پینگ ، یک ابزار خط فرمان که درخواست کاربر را از سرور سوییچ می کند و محاسبه می کند که بازگشت به دستگاه کاربر چقدر طول می کشد.

در بیشتر موارد ، نرخ پینگ ارزیابی نسبتاً دقیقی از زمان تأخیر می دهد. با این وجود ، گاهی اوقات ، پرتاب شدن و احتقان بین میزان پینگ و تأخیر مؤثر یک سرور وب تفاوت ایجاد می کند.

  • زمان واقعی / درک شده برای اولین بایت (TTFB – (TTFB زمانی است که مرورگر کاربر پس از دریافت درخواست اولیه سرور شما ، بارگیری یک صفحه وب را آغاز می کند.

بیشتر بخوانید >> Uptime در میزبانی وب چیست؟

TTFB دو معیار وجود دارد:

  • TTFB واقعی – مدت زمان لازم برای مرورگر کاربر برای دریافت اولین بایت داده از یک سرور است. TTFB واقعی بیشتر تحت تأثیر سرعت شبکه و اتصال است.
  • درک TTFB – مدت زمانی که کاربر می تواند متوجه شود بارگیری صفحه شروع شده است. این یک SEO مهم و متریک UX است و بیشتر تحت تأثیر زمانی است که یک فایل HTML تجزیه می شود.

تعدادی از ابزارها می توانند TTFB واقعی و درک شده را تحت تأثیر قرار دهند ، از جمله:

  • اتصال TCP قبل از جمع کردن اتصال – با باز کردن پیش از موعد چندین اتصالات آماده به کار برای درخواست های بعدی ، زمان اتصال را کاهش می دهد.
  • ارائه تصویر پیشرفته – بارگیری نسخه های پیکسلی یک تصویر ، که به تدریج با انواع با وضوح بالاتر جایگزین می شوند. این به کاربر شما این احساس را می دهد که یک صفحه سریعتر از آنچه در حالت معمول بارگیری می شود ، بارگیری می شود.

استفاده از CDN ها برای کاهش تأخیر

Imperva و سایر CDN ها می توانند برای کاهش تاخیر وب سایت شما ، بهبود عملکرد کلی سایت و UX استفاده شوند. از بین روش های دیگر ، این کار از طریق:

حافظه پنهان کردن محتوا – حافظه نهان CDN و فشرده سازی نسخه های آینه صفحات وب شما ، که سپس در مراکز داده های استراتژیک ذخیره می شوند. محتوا پس از آن بر اساس مکان جغرافیایی خود به کاربران تحویل داده می شود و بدین ترتیب بار سفر و زمان تاخیر کاهش می یابد.

بهینه سازی اتصال – CDN اتصالات بین کاربران و سرورهای مبدا را از طریق استفاده مجدد از جلسه ، پیش جمع کردن TCP و همبستگی شبکه بهینه می کند. CDN های Premium با مسیریابی ترافیک از طریق ستون فقرات شبکه 1 ردیف با داشتن حداقل تعداد راز ، ارتباطات را بیشتر می کنند.

علاوه بر کاهش تأخیر ، CDN ها بارهای صفحه سایت شما را از طریق تکنیک های بهینه سازی جلویی (FEO) مانند کوچک سازی ، فشرده سازی پرونده و بهینه سازی تصویر بهبود می بخشند.

منبع

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *