زبان برنامه نویسی R چیست ؟

زبان برنامه نویسی R چیست ؟Reviewed by کسری ترغازه on Oct 23Rating: 4.5زبان برنامه نویسی R چیست ؟

زبان برنامه نویسی R چیست ؟

معرفی R

زبان برنامه نویسی R چیست ؟  مقاله امروز ماست که به آن میپردازیم R یک زبان و محیط برای محاسبات آماری و گرافیک است. این یک پروژه GNU است که شبیه زبان و محیط S است که در John Laboratories (که قبلا AT & T، در حال حاضر Lucent Technologies) توسط John Chambers و همکارانش توسعه داده شد، توسعه یافته است. R می تواند به عنوان اجرای متفاوت S در نظر گرفته شود. برخی از تفاوت های مهم وجود دارد، اما کد های زیادی که برای S نوشته می شود، تحت R تغییر نمی کند.و مانند هم هستند.

R مجموعه ای گسترده از آماری (مدل سازی خطی و غیر خطی، آزمون های آماری کلاسیک، تجزیه و تحلیل سری زمانی، طبقه بندی، خوشه بندی، …) و تکنیک های گرافیکی فراهم می کند و بسیار گسترش می یابد. زبان S اغلب وسیله انتخابی برای تحقیق در روش آماری است و R یک مسیر منبع باز برای مشارکت در آن فعالیت را فراهم می کند.

یکی از نقاط قوت R، سهولت است که بتوان آنها را به درستی طراحی کرد، از جمله نشانه های ریاضی و فرمول هایی که در آن مورد نیاز است. مراقبت های بزرگ بر روی پیش فرض برای انتخاب های جزئی طراحی در گرافیک گرفته شده است، اما کاربر کنترل کامل را حفظ می کند.

بیشتر بخوانید>>آموزش زبان R

R به عنوان نرم افزار رایگان تحت شرایط GNU General Public License بنیاد رایگان نرم افزار در فرم کد منبع موجود است. این کامپایل شده و اجرا می شود در طیف گسترده ای از سیستم عامل های یونیکس و سیستم های مشابه (از جمله FreeBSD و لینوکس)، ویندوز و MacOS.

محیط R

R یک مجموعه یکپارچه از امکانات نرم افزاری برای دستکاری، محاسبه و نمایش گرافیکی است. آن شامل

  • اداره موثر و ذخیره سازی داده ها
  • مجموعه ای از اپراتورها برای محاسبات در آرایه ها، در ماتریس های خاص،
  • یک مجموعه بزرگ، یکپارچه، یکپارچه از ابزارهای میانجی برای تجزیه و تحلیل داده ها،
  • امکانات گرافیکی برای تجزیه و تحلیل داده ها و نمایش روی صفحه یا بر روی کاغذ، و
  • یک زبان برنامه نویسی به خوبی توسعه یافته، ساده و موثر که شامل شرط ها، حلقه ها، توابع بازگشتی تعریف شده توسط کاربر و امکانات ورودی و خروجی است.

اصطلاح “محیط زیست” در نظر گرفته شده است تا آن را به عنوان یک سیستم به طور کامل برنامه ریزی شده و یکپارچه، به جای تقویت افزایشی از ابزارهای بسیار خاص و غیر انعطاف پذیر توصیف کند، همانطور که اغلب در مورد دیگر نرم افزار تجزیه و تحلیل داده ها است

زبان برنامه نویسی R چیست ؟
زبان برنامه نویسی R چیست ؟

R، مانند S، در اطراف یک زبان کامپیوتر واقعی طراحی شده است و به کاربران اجازه می دهد تا با تعریف توابع جدید، قابلیت های اضافی را اضافه کنند. بخش عمده ای از سیستم خود را در زبانه R از S نوشته شده است، که باعث می شود کاربران به دنبال انتخاب های الگوریتمی باشند. برای وظایف محاسباتی فشرده، C، C ++ و کد فورچون می توانند در زمان اجرا مرتبط شوند. کاربران پیشرفته می توانند C را برای دستکاری اشیاء R مستقیما بنویسند.

بیشتر بخوانید>>الگوریتم موش کور گوگل چیست؟

بسیاری از کاربران از R به عنوان یک سیستم آمار فکر می کنند. ما ترجیح می دهیم از محیطی که در آن تکنیک های آماری اجرا می شود فکر کنیم. R را می توان به راحتی از طریق بسته ها گسترش داد. حدود هشت بسته عرضه شده با توزیع R وجود دارد و بسیاری از آنها از طریق خانواده CRAN از سایت های اینترنتی موجود است که طیف وسیعی از آمار مدرن را پوشش می دهد.

R دارای فرمت مستنداتی مانند LaTeX است که برای ارائه مستندات جامع، هم در خط در تعدادی از فرمت ها و هم در نسخه های چاپی مورد استفاده قرار می گیرد.

R زبان برنامه نویسی است که در حال پیشرفت است و ترفداران زیادی دارد به طوری روز به روز شاهد پیشرفت این زبان برنامه نویسی هستیم

حال امید واریم به جواب سوال زبان برنامه نویسی R چیست ؟ رسیده باشید و با این زبان آشنا شده باشید
Source
مقالات دیگر به قلم ما :
چگونه برنامه نویس و توسعه دهنده بهتری باشیم

چگونه برنامه نویس و توسعه دهنده بهتری باشیم | قسمت دوم

پر کاربردی ترین ابزار های جاوا اسکریپت در 2018

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *