Uptime در میزبانی وب چیست؟

Uptime در میزبانی وب چیست؟Reviewed by صبا شادروز on Oct 14Rating: 5.0Uptime در میزبانی وب چیست؟ | مرکز طراحی سایت زنجانUptime در میزبانی وب مقدار زمانی است که یک سرور در حالت آماده باش و کار قرار دارد. که در این مقاله برای شما به طور کامل توضیح میدهیم

Uptime مقدار زمانی است که یک سرور در حالت آماده باش و کار قرار دارد. این معمولاً مانند به صورت 99.9٪ درصدی ذکر شده است. Uptime اندازه گیری بسیار خوبی از ارائه دهنده میزبانی وب در مورد عملکرد و سیستم های خود است. اگر یک ارائه دهنده هاستینگ دارای درصد بالایی است ، این بدان معناست که سرورهای آنها در حالت فعال و در حال کار هستند و بنابراین هر سایتی که با آنها میزبان باشید بهتر است. از آنجا که صفحات وب نمی توانند مشتری را در صورت خاموش بودن حفظ کنند ، اپ تایم بسیار مهم است.

مشکلی با درجه بندی یک میزبان وب در Uptime

بزرگترین مشکل درجه بندی میزبان در زمان به موقع آنها این است که شما معمولاً راهی برای تأیید مستقل آن ندارید. اگر میزبان می گوید که آنها 99.9٪ آپ تایم دارند ، شما باید آنها را به قول خودشان در نظر بگیرید.

میزبان وب در Uptime

اما چیزهای بیشتری برای آن وجود دارد. Uptime تقریبا همیشه به عنوان درصد زمان تعریف می شود. اما درصدی از چه مدت زمان؟ اگر JoeBlos Web Hosting دارای 99٪ به موقع باشد ، این بدان معناست که آنها یک خرابی 1٪ دارند. در طول یک هفته ، 1 ساعت ، 40 دقیقه و 48 ثانیه سرور آنها قطع می شود. به طور متوسط ​​بیش از یک سال ، این بدان معنی است که سرور شما به میزان 87.36 ساعت در سال یا بیش از 3 روز کاهش می یابد. سه روز به نظر خیلی خوب نمی رسد.

درصد های بی حد و حصر گمراه کننده هستند. 99٪ به نظر می رسد عالی باشد، اما می تواند به معنای قطع 3 روزه در هر سال باشد. در اینجا توضیحات ریاضی درباره زمانهای طولانی آورده شده است:

  • 98٪ به موقع \u003d 28.8 دقیقه در روز یا 3.4 ساعت در هفته یا 14.4 ساعت در ماه یا 7.3 روز در سال
  • 99٪ به موقع \u003d 14.4 دقیقه در روز یا 1.7 ساعت در هفته یا 7.2 ساعت در ماه یا 3.65 روز در سال
  • 99.5٪ به موقع \u003d 7.2 دقیقه در روز یا 0.84 ساعت در هفته یا 3.6 ساعت در ماه یا 1.83 روز در سال
  • 99.9٪ به موقع \u003d 1.44 دقیقه در روز یا 0.17 ساعت در هفته یا 0.72 ساعت در ماه یا 8.8 ساعت در سال

راه دیگر برای فکر کردن در مورد uptime این است که وقتی سرور کم می شود ، هزینه شما را برای شما به همراه خواهد داشت. و همه سرورها به صورت دوره ای پایین می روند. اگر وب سایت شما در هر ماه 1.000.000 تومان به ارمغان می آورد ، میزبان با 98٪ به وقت می تواند سود شما را هر سال 240.000 تومان کاهش دهد. و این فقط در فروش از دست رفته است. اگر مشتریان یا موتورهای جستجو فکر کنند سایت شما غیرقابل اعتماد است ، آنها از بازگشت باز می ایستند و این مبلغ  در ماه شروع به ریزش می کند.

هنگامی که ارائه دهنده میزبانی وب خود را انتخاب می کنید ، به تضمین های به موقع آنها نگاه کنید ، توصیه می کنیم فقط با شرکتی بروید که حداکثر 99.5٪ یا بالاتر را تضمین کند. اکثر پیشنهادات حداقل 99٪ تا زمان تضمین شده دارند.

ضمانت های Uptime می تواند بیش از حد گمراه کننده باشد

میزبان وب در Uptime

تضمین های Uptime معمولاً آن چیزی نیست که شما فکر می کنید. مگر اینکه توافق میزبانی شما با هر قرارداد توافق میزبانی دیگری که تاکنون دیده ایم بسیار متفاوت باشد ، ضمانت به موقع چیزی شبیه به این کار می کند:

ما تضمین می کنیم که اگر وب سایت شما بیش از 3.6 ساعت در ماه در قطع شود، ما هزینه میزبانی را برای مدت زمانی که گزارش کردید بازپرداخت می کنیم.

بیایید آن را تجزیه کنیم:

  • زمان خرابی چه مدت بود؟ – ما قبلاً می دانیم که 3.6 ساعت در هر ماه 99٪ به موقع است. بنابراین هر ساعتی که سایت شما کمتر از آن زمان باشد ، در محدوده 1٪ قطع برق است که آنها تضمین می کنند. به عبارت دیگر ، اگر سایت شما در یک ماه 3.5 ساعت کاهش یابد ، این خیلی بد است.

بیشتر بخوانید >>‌ چه زمانی از Colocation برای میزبانی وب استفاده کنیم 

  • قطع برنامه ریزی نشده: سرویس میزبانی شما ممکن است آنرا چیز دیگری بداند ، اما این بدان معنی است که اگر به شما اطلاع دهند که قصد دارند یک بزوز رسانی سرور را برای هفته آینده انجام دهند و سایت شما به مدت 72 ساعت قطع می شود، مشکلات ممکن است اتفاق بیفتد و بسته به توافق میزبانی شما ، حتی بیشتر از مدت زمان قطع خاموش تعمیر و نگهداری نیز در ضمانت به موقع لگد نخواهند زد.
  • بازپرداخت هزینه میزبانی: این بخش مهم است. اگر وب سایت شما در ماه 1.000.000 تومان درآمد کسب می کند و به مدت 4 ساعت کاهش می یابد ، مقداری از درآمد از دست داده اید.
  • شما خاموشی را گزارش می کنید: بسیاری از ضمانت های به موقع تنها در صورت گزارش خاموشی ، پول شما را پس می دهند. و سپس آنها فقط به شما مبلغ بازپرداخت برای مدت زمانی که متوجه شدید سایت شما رو به زوال است. این خوب است اگر شما دارای سیستم های نظارت باشید تا به شما بگویم دقیقه سایت شما چه زمانی خاموش می شود و دوباره به کار می افتد. اما بیشتر ما چنین کاری را نمی کنیم ،و نمی دانید واقعاً چه مدت بوده است.

سایر شماره های Uptime

میزبان وب در Uptime

نرم افزار در مقابل سخت افزار

Uptime بازتاب این است که دستگاهی که وب سایت شما را اجرا می کند مدت زمان طولانی کار می کند. اما آن دستگاه می تواند کار کند و وب سایت شما کار نکند. اگر برای سایت خود نرم افزار وب سرور (و سایر نرم افزارها مانند PHP و پایگاه داده) را حفظ نمی کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که توافقنامه هاستینگ شما شامل ضمانت هایی برای زمان اجرای نرم افزار و همچنین بروزرسانی سخت افزار است.

بازپرداخت

اگر تشخیص داده اید که وب سایت شما به هیچ وجه از لحاظ نرم افزاذی مشکلی ندازد ، و این سخت افزار به جای نرم افزار بود (یا نرم افزار تحت توافق شما پوشانده شده است) ، خرابی سخت  افزاری است. بیشتر ارائه دهندگان هاستینگ تعداد زیادی ابزار دارند که می خواهند شما برای جستجوی بازپرداخت  دور بزنند.

Uptime هنوز هم مهم است

اشتباه نکنید ، داشتن ارائه دهنده هاستینگ که به آپ تایم را تضمین می کند بسیار بهتر از نسخه هایی است که نمی کند. اما فرض نکنید که اگر یک ارائه دهنده به آپ تایم 99.9999999999999999999999 را تضمین کند ، سایت شما هرگز قطع نخواهد شد. آنچه احتمالاً بیشتر بدان معنی است این است که اگر سایت شما قطع بیش از مورد توافق باشد. هزینه میزبانی در طول خرابی بازپرداخت خواهد شد.

منبع

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *