چه زمانی از Colocation برای میزبانی وب استفاده کنیم

چه زمانی از Colocation برای میزبانی وب استفاده کنیمReviewed by صبا شادروز on Oct 6Rating: 5.0چه زمانی از Colocation برای میزبانی وب استفاده کنیم | مرکز طراحی سایت زنجانColocation یک گزینه میزبانی برای مشاغل کوچک است که بدون هزینه می خواهند از ویژگی های یک بخش بزرگ فناوری اطلاعات استفاده کنند که در این مقاله توضیح میدهیم

استفاده از Colocation

Colocation یک گزینه میزبانی برای مشاغل کوچک است که بدون هزینه می خواهند از ویژگی های یک بخش بزرگ فناوری اطلاعات استفاده کنند. بسیاری از شرکت های بزرگ زیرساخت های اینترنت را برای میزبانی وب سرورهای خود دارند و تیمی از متخصصین IT در مدیریت و طراحی سایت دارند ، افراد و شرکت های کوچک این کار را نمی کنند. طیف گسترده ای از گزینه های مختلف از میزبانی ساده گرفته تا خاموش کردن سرورهای وب خود از اتصال اینترنتی اختصاصی در دسترس است. یکی از این گزینه ها colocation است، ما بررسی خواهیم کرد که چرا یکی از گزینه های میزبانی را انتخاب می کند.

Colocation چیست؟

Colocation چیست؟

Colocation به شما امکان می دهد تا دستگاه سرور خود را در قفسه شخص دیگری قرار دهید و پهنای باند آنها را به عنوان مورد نظر خود به اشتراک بگذارید. این هزینه به طور کلی بیش از میزبانی وب استاندارد هزینه دارد ، اما کمتر از یک مقدار پهنای باند قابل مقایسه با محل کار شما است. پس از راه اندازی دستگاه ، آن را از لحاظ جسمی به محل ارائه دهنده colocation برده و آن را در قفسه آنها نصب می کنید یا یک دستگاه سرور را از ارائه دهنده colocation اجاره می کنید. سپس آن شرکت IP ، پهنای باند و قدرت را به سرور شما ارائه می دهد. پس از اتمام کار و اجرای آن ، شما به آن دسترسی پیدا خواهید کرد مانند دسترسی به یک وب سایت در ارائه دهنده هاستینگ. تفاوت در این است که شما صاحب سخت افزار هستید.

آنچه دوست داریم

 • بزرگترین مزیت colocation هزینه پهنای باند است. به عنوان مثال ، خط باند پهن پهن کلاس DSL با هزینه محدود ، عموماً حدود 150 تا 200 دلار هزینه دارد ، اما برای همان قیمت یا کمتر ، یک سرور واحد را می توان در یک مرکز Colocation قرار داد که سرعت پهنای باند بالاتری را فراهم می کند و افزونگی بهتری برای اتصالات شبکه دارد. این صرفه جویی می تواند حتی بیشتر باشد اگر تنها دسترسی به شبکه اختصاصی ، گران تر یا کامل تر کسری خطوط T1 باشد.
 • امکانات جابجایی از محافظت در برابر قطع برق بهتر برخوردار هستند. طی طوفان طولانی یخ در سال گذشته ، دفتر ما سه روز بدون برق بود. در حالی که ما یک ژنراتور پشتیبان داریم ، به اندازه کافی قدرتمند نیست که سرور را در تمام مدت این کار نگه داشته شود ، بنابراین وب سایت های ما در طی آن خاموش بودند. در یک شرکت ارائه دهنده Colocation ، ما برای محافظت در برابر آن نوع شرایط ، برای تولید کننده برق و نیرو پشتیبان پرداخت می کنیم.

 • ما صاحب ماشین آلات سرور هستیم. اگر تصمیم بگیریم که دستگاه خیلی کند باشد یا حافظه کافی نداشته باشد ، می توانیم به راحتی سرور را ارتقا دهیم. لازم نیست منتظر بمانیم تا ارائه دهنده ما به روز شود تا آن را ارتقا دهد.
 • ما صاحب نرم افزار سرور هستیم. برای نصب نرم افزار یا ابزارهایی که می خواهیم از آنها استفاده کنیم ، لازم نیست که به ارائه دهنده هاست خود اعتماد کنیم. ما خودمان این کار را انجام می دهیم. اگر تصمیم داریم از ASP یا ColdFusion یا ASP استفاده کنیم ، فقط نرم افزار را خریداری و نصب می کنیم.
 • در صورت جابجایی ، می توانیم سرور را رها کنیم و کل زمان را اجرا کنیم. هنگامی که ما دامنه های خودمان را میزبانی می کنیم ، باید مدتی دو خط را بپردازیم ، برای انتقال دامنه ها به مکان جدید یا در حالی که سرورها به مکان جدید منتقل می شوند ، سر و کار داشته باشیم.
 • ارائه دهندگان جابجایی امنیت اضافی برای دستگاه های شما فراهم می کنند سرور شما در یک محیط امن ذخیره و نگهداری می شود.
 • بیشتر سرورهای colocation خدماتی را ارائه می دهند که در آن سرور شما را با هزینه اضافی مدیریت و نگهداری می کند. این امر به ویژه در صورتی مفید است که شما عضو تیم IT نباشید یا دفتر شما به دور از ارائه دهنده واقع شده باشد.

بیشتر بخوانید >> 4 راه برای جلوگیری از اسپم

آنچه دوست نداریم

 • یافتن مکان های جابجایی می تواند مشکل باشد. شما می خواهید یکی از نزدیکی های محل کار یا محل کار خود را پیدا کنید تا بتوانید سرور خود را در هنگام نیاز به روزرسانی و نگهداری کنید. اما مگر اینکه در نزدیکی یک شهر بزرگ با مراکز اصلی شبکه زندگی کنید ، احتمال اینکه گزینه های جابجایی زیادی پیدا کنید ، شانس ندارید.
 • جابجایی می تواند گرانتر از میزبانی وب اصلی باشد. این امر به ویژه صحیح است زیرا شما باید خود سرورهای خود را حفظ و مدیریت کنید ، بنابراین وقتی سرور نیاز به به روزرسانی دارد ، باید آن سخت افزار را خریداری کرده و آن را نصب کنید.

 • دسترسی فیزیکی به سرور شما می تواند دشوار باشد زیرا مجبور هستید در ساعات کاری ارائه دهنده Colocation خود به مکان آنها سفر کنید.
 • اگر از محلی که ارائه دهنده colocation شما است خارج شوید ، باید یا سرورهای خود را به یک ارائه دهنده جدید منتقل کنید و یا آنها را در آنجا رها کنید و برای یک قرارداد تعمیر و نگهداری بپردازید.
 • یکی دیگر از اشکالاتی که در رابطه با جریمه قرار دارد می تواند نوسان قیمت ها باشد. از آنجایی که یکی از عوامل نرخ ماهانه جمع آوری سرور میزان داده های منتقل شده از طریق سرور در دوره ماهانه است ، میزان زیاد رفت و آمد غیرمعمول زیاد در یک دوره ماهانه می تواند باعث شود تا صورتحساب برای سرویس بطور چشمگیری پرش کند.

آیا Colocation راهی برای رفتن است؟

این سوالی است که پاسخ دادن به آن دشوار است. برای افرادی که سایتهای کوچک را برای استفاده شخصی و یا وبلاگ ها اداره می کنند ، احتمالاً به سطح خدمات ارائه شده توسط colocation احتیاج ندارند و از نظر میزبانی وب بهتر هستند. با این حال ، اگر سرور نیاز به استحکام بیشتری نسبت به آنچه میزبانی وب استاندارد ارائه می دهد ، جلبکاری اغلب برابر بهترین گزینه بعدی است. همچنین گزینه های بسیار مناسبی برای مشاغل کوچک است که می خواهند حضور نسبتاً زیادی در وب داشته باشند اما نمی خواهند با تعداد زیادی موارد مانند اتصالات شبکه مقابله کنند.

منبع

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *